Najlepszy debiut w rankingu firm odpowiedzialnych społecznie

Tauron Polska Energia uplasował się na pierwszym miejscu wśród debiutujących w tym roku w rankingu odpowiedzialnych firm.

Ranking odpowiedzialnych firm 2013 to siódma edycja jedynego i całościowego zestawienia największych spółek w Polsce ocenianych pod względem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Tauron Polska Energia wystartował po raz pierwszy w rankingu, otrzymując najwięcej punktów spośród tegorocznych debiutantów. W generalnej klasyfikacji spółka znalazła się na 23. pozycji.  

Ranking został opublikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Od 2007 roku tworzą go: dr Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego, odpowiedzialny za merytoryczną stronę rankingu, oraz Jarosław Horodecki, zajmujący się analizą danych i przygotowaniem finalnych zestawień. Zestawienie weryfikowane jest przez firmę doradczą PwC.

TAURON Polska Energia wdraża w Grupie przyjętą w ubiegłym roku strategię zrównoważonego rozwoju i przygotowuje się do wydania pierwszego raportu CSR.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.
Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top