Gazowa

Sezon na wiosenne metamorfozy czterech kątów rozpoczęty!

Sezon na wiosenne metamorfozy czterech kątów rozpoczęty!
Informacja prasowa, Warszawa, 18 marca 2018 r. Jeśli marzy Ci się generalny remont lub odświeżenie mieszkania – zacznij planowanie już dziś Sezon na wiosenne metamorfozy

Informacja prasowa,
Warszawa, 18 marca 2018 r.

Jeśli marzy Ci się generalny remont lub odświeżenie mieszkania – zacznij planowanie już dziś
Sezon na wiosenne metamorfozy czterech kątów rozpoczęty!
Pierwsze dni wiosny to optymalny czas na rozpoczęcie porządków, odświeżenie mieszkania lub domu
oraz przeprowadzenie generalnego remontu i istotnych prac renowacyjno-budowlanych. Najbardziej opłacalną i najczęściej zalecaną pracą remontowo-budowlaną jest ocieplenie ścian budynku. Termomodernizacja budynku zapewnia komfort mieszkańców, a także przynosi inwestorowi oszczędności liczone w tysiącach złotych na sezon i znacząco redukuje smog.
Jeśli planujesz tylko porządki czy drobną pracę remontową, jak np. pomalowanie pokoju dziecka czy łazienki, do działania możesz przystąpić z marszu. Jeśli jednak chcesz wykonać większą robotę budowlaną jak malowanie wszystkich pomieszczeń domu czy ocieplenie ścian budynku, warto wszystko dobrze zaplanować. Początek sezonu remontowego to najlepszy czas by „zdobyć” solidną ekipę budowlaną – później może pojawić się problem z jej znalezieniem ze względu na szczyt sezonu remontowo-budowlanego.
Zaplanuj i wprowadź w życie
Eksperci od lat powtarzają – planowanie to podstawa udanego remontu. Jedną z najważniejszych kwestii przed przystąpieniem do prac remontowo-budowlanych jest określenie ich zakresu. Niestety, nawet wielu doświadczonych wykonawców często pomija ten etap, a następnie musi „improwizować”, co prowadzi do bałaganu, wydłużenia czasu trwania prac, a często niepotrzebnie powiększa koszty. Typowy remont domu czy mieszkania związany jest z takimi pracami jak: malowanie ścian, montaż oświetlenia, ułożenie terakoty i/lub glazury, wymiana ceramiki łazienkowej, cyklinowanie podłóg, itd. Należy dokładnie przemyśleć, jakie prace remontowe chcemy wykonać i określić ich kolejność. Ma to kluczowe znaczenie szczególnie przy większych remontach, takich jak wymiana okien i ocieplanie ścian. Przed każdym remontem warto więc zrobić na własny użytek harmonogram prac, który je usystematyzuje i zapewni ich zakończenie w terminie. Przygotowując grafik warto mieć na uwadze, aby na jego początku były umieszczane prace wymagające więcej czasu. Istotna jest również kolejność prac. Na przykład cyklinowanie podłóg wykonujemy przed malowaniem, a wymianę okien przed ociepleniem ścian.
Jakość i ilość materiałów
Jedną z podstawowych czynności w trakcie przygotowywania się do remontu domu czy mieszkania jest dokładne obliczenie powierzchni, których będą dotyczyły prace. Na pomiary zwracamy uwagę zawsze, zarówno przy zakupie kafelków, farby czy ilości styropianu do docieplenia budynku. Nieprecyzyjne wyliczenia mogą powodować chaos podczas prac remontowych. Niektórzy producenci na swoich stronach udostępniają bezpłatne e-narzędzia i specjalne kalkulatory, które w szybki sposób pomagają obliczyć i wybrać ilość potrzebnego materiału oraz jego parametry.
– Posiadamy nowoczesne e-narzędzia, które bezpłatnie udostępniamy na naszej firmowej stronie www.termoorganika.pl. Dzięki nim można w łatwy i przyjemny sposób zaplanować ocieplenie niemal każdego domu jednorodzinnego – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. Np. kalkulator „Oblicz współczynnik U” w przystępny sposób pomaga dobrać styropian tak, by spełnić wymagania ochrony cieplnej, z kolei „Konfigurator” pomaga w skompletowaniu systemu ociepleń, czyli określeniu ile materiałów typu: styropian, tynki, kleje, itp. będzie potrzebne do wykonania ocieplenia.
Podobne programy ułatwiające zaplanowanie remontu udostępniają, np. producenci farb wewnętrznych.
– Kupując materiały budowlane warto zawsze wybierać produkty markowe, które posiadają certyfikaty i rekomendacje jakości przyznane przez niezależne, notyfikowane w Unii Europejskiej
instytuty badawcze, zajmujące się weryfikacją jakości materiałów budowlanych. W Polsce tego typu zaświadczenia wydaje Instytut Techniki Budowlanej (ITB). Dlatego przed zakupem warto sprawdzić czy materiał budowlany, który chcemy kupić, posiada wyżej wymienione certyfikaty – dodaje Krzysztof Krzemień, ekspert Termo Organiki.
Eksperci zalecają również sprawdzenie wyników badań dot. jakości materiałów budowlanych opublikowanych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB). Wyniki znajdują się na oficjalnej stronie GUNB-u: www.gunb.gov.pl/probki.
Trudne sprawy pozostawiamy profesjonalistom
Jeśli mamy już harmonogram, ustalony zakres prac oraz wybrane materiały, czeka nas decyzja
czy remont przeprowadzamy we własnym zakresie, czy też skorzystamy z ekipy remontowej.
Mimo, że na budowlance zna się każdy, niemal tak samo dobrze jak na piłce nożnej i polityce,
to jednak skomplikowane prace wymagające fachowej wiedzy oraz doświadczenia radzimy powierzyć profesjonalistom. Tu oczywiście pojawia się pytanie: gdzie i jak ich znaleźć? Najlepiej korzystać
z rekomendacji rodziny oraz przyjaciół. Jeśli ta metoda zawiedzie, pozostaje nam skorzystać z ogłoszeń w branżowych portalach internetowych. Przed ostatecznym wyborem ekipy remontowej zawsze żądajmy od niej referencji, które następnie koniecznie należy sprawdzić. I pamiętajmy o szczegółowym sformułowaniu umowy z wykonawcą.
O czym jeszcze warto pamiętać? Nie ma sensu zwlekać, bo wiosna to najlepszy czas na porządki
i rozpoczęcie remontów zarówno tych małych, jak i dużych.

A to już wiesz?  Kamień dekoracyjny Amsterdam: Miłość od pierwszego kamienia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy