TAURON laureatem nagrody innowacyjności

Grupa TAURON otrzymała od Oracle nagrodę za innowacyjne i efektywne wdrożenie platformy sprzętowo-programowej Exadata-Exalogic, projekt konsolidacji baz danych oraz warstwy SOA na tej platformie.

Spółka Grupy TAURON odpowiedzialna za integrację obszaru IT - TAURON Obsługa Klienta - uruchomiła pierwszą w Europie instalację sprzętowo-programową Exalogic-Exadata w oparciu o zwirtualizowane środowisko integracyjne Oracle ESB działające w architekturze Private Cloud. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach centralizacji systemów bilingowych.

W ramach wdrożenia, które trwało od marca 2013 roku, uruchomiono usługi integracyjne w zakresie łączenia systemów billingowych z systemami akwizycji danych odczytowych, jak również z systemami zarządzania aparaturą pomiarową. Ponadto, na nową infrastrukturę zmigrowano i uruchomiono interfejsy do Centralnej Bazy Adresowej oraz Centralnego Rejestru Klientów Grupy TAURON.

- Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu, zautomatyzowano i przyspieszono procesy biznesowe, które obecnie zapewniają większe bezpieczeństwo i pewność wprowadzania danych. Samo rozwiązanie architektoniczne z wykorzystaniem Exalogic, który komunikuje się bardzo szybkim protokołem komunikacyjnych Infiniband z Exadata, zapewnia pięciokrotny wzrost wydajności przetwarzania danych w porównaniu ze standardową instalacją na porównywalnych sprzętowo serwerach - mówi Dariusz Stolarczyk, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. korporacyjnych, odpowiedzialny za obszar IT. - Innowacyjność tego rozwiązania, już nie tylko w skali kraju, ale i Europy, daje nam poczucie dużej satysfakcji i dobrej roboty naszych ekspertów - dodaje Dariusz Stolarczyk.

Wdrożenie opisywanej architektury z elementami SOA Governance odbyło się zgodnie z planem. Prace były realizowane w międzynarodowym środowisku z udziałem specjalistów z TAURON Obsługa Klienta, Oracle Polska oraz Transition Technology.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.
Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top