O 9 miesięcy szybciej i ponad 15 proc. taniej wymieni Energa ? Operator ponad tysiąc transformatorów SN/nn w ramach realizowanego właśnie projektu ograniczania strat sieciowych, współfinansowanego z unijnych środków.…
Data 25 03 2022Blackout może się zdarzyć – jak zabezpieczyć dom?GDAŃSK – W połowie lutego tego roku z powodu wichur i burz bez prądu pozostawało jednocześnie nawet 1,2 mln odbiorców w Polsce. Gwałtowne zjawiska pogodo
Przygotowanie i realizacja projektów budowy nowych elektrowni były celem wizyty przedstawicieli Grupy ENERGA w Korei Południowej. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją nowych mocy wytwórczych jest Zespół Elekt
Bałtycki Port Nowych Technologii to innowacyjny projekt biznesowy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który odradza przemysł stoczniowy na terenach dawnej Stoczni Gdynia. Dzięki działaniom PSSE, samorządu, agend rządowych
Wraz z rozwojem świadomości ekologicznej coraz większego znaczenia nabiera racjonalne gospodarowanie energią elektryczną. Nic w tym dziwnego, bo oszczędne zużycie prądu niesie ze sobą korzyści zarówno dla środowiska
W oddziale toruńskim ENERGA-OEPRATOR automatyzacja pomiarów i modernizacja łączy optotelekomunikacyjnych to recepta na liberalizację rynku energii. Sto dziesięć milionów złotych przeznaczy w tym roku na inwestycje
W ciągu ostatniego stulecia tylko dwa razy na ścianach dziedzińca Zamku Królewskiego na Wawelu można było oglądać przepięknie tkane arrasy. Podczas tegorocznej krakowskiej Nocy Muzeów można je było zobaczyć po raz trzeci.
Dobiega końca usuwanie skutków huraganu i śnieżyc, które stały się przyczyną masowych awarii na terenie obsługiwanym przez spółkę (1/4 powierzchni kraju). Spółka zakłada, że do wieczora usunięte zostaną awarie ciąg
31 stycznia TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu i TAURON Obsługa Klienta GZE Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach połączyły się.…
Ruszyła 11. edycja akcji ?Domy Pozytywnej Energii? skierowana do dzieci z całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu działania Grupy TAURON. W tym roku Domy Dziecka otrzymały zadanie podzielenia się swoją energią