nieruchomości

Łużycka Office Park i Łużycka Plus z nowym właścicielem

Łużycka Office Park i Łużycka Plus z nowym właścicielem
Łużycka Office Park i Łużycka Plus z nowym właścicielem Warszawa, 7 listopada 2022 r. – Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, reprezentowała sprzedających

Łużycka Office Park i Łużycka Plus z nowym właścicielem
Warszawa, 7 listopada 2022 r. – Colliers, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, reprezentowała sprzedających w transakcji sprzedaży Łużycka Office Park (budynki A, B, C i D) oraz Łużycka Plus, zlokalizowanych w Gdyni. Nowym właścicielem kompleksu została spółka joint venture czeskiego funduszu nieruchomościowego otwartego INVESTIKA oraz luksemburskiego inwestora private equity BUD HOLDINGS.

Wszystkie zakupione nieruchomości to budynki biurowe klasy A, o łącznej powierzchni 27 200 mkw. Kompleks stanowi doskonały przykład zrównoważonego budownictwa, zlokalizowanego w dynamicznie rozwijającym się centrum biznesowym Gdyni, w bezpośredniej bliskości Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM), dwóch przystanków szybkiej kolei miejskiej (SKM) oraz głównej arterii komunikacyjnej Gdyni, Sopotu i Gdańska. Dzięki temu dojazd samochodem lub PKM do międzynarodowego lotniska zajmuje tylko ok. 20 minut.

Zarówno Łużycka Office Park, jak i Łużycka Plus charakteryzują się ponadczasowymi rozwiązaniami architektonicznymi i technicznymi, które gwarantują najemcom komfortowe warunki pracy. Fasady, wykończone naturalnym kamieniem, mają zmienny procent przeszklenia, dostosowany do nasłonecznienia i ilości światła dziennego wpadającego do budynków. Teren całego kompleksu, w tym zadaszenia parkingów, został starannie zaprojektowany jako miejski ogród. Z kolei wnętrza nieruchomości zaaranżowano jako funkcjonalną przestrzeń biurową. Jakość obu projektów potwierdzają uzyskane certyfikaty: ekologiczny BREEAM i certyfikat dostępności – „Obiekt bez Barier”, a także nagroda Highly Commended Office Development Poland zdobyta w konkursie European Property Awards.

– Łużycka Office Park i Łużycka Plus przez lata stanowiły nasz sztandarowy projekt. Była to jedna z pierwszych inwestycji typu „brownfield”, która zmieniła drugorzędną część miasta w prężnie działające centrum biznesowe. Wierzę, że nowy właściciel będzie kontynuował naszą historię, a nasi najemcy pozostaną w dobrych rękach – mówi Sergiusz Gniadecki z SGPM Sp. z o.o., firmy zarządzającej aktywami i nieruchomościami, odpowiedzialnej za projekt Łużycka.
– Łużycka Office Park i Łużycka Plus stanowiły interesującą okazję inwestycyjną do wzmocnienia naszego portfela o wysokiej jakości budynki biurowe z długim okresem najmu, w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Polsce. Lokalizacja ta i jej atuty są już nam znane, gdyż w tym roku nabyliśmy kompleks biurowy Tensor, położony tuż obok Łużycka Office Park. W przyszłości planujemy zarządzać oboma kompleksami jako całością, aby rozwijać synergię pomiędzy nimi i wspólne udogodnienia dla naszych najemców – mówi Václav Kovář, zarządzający portfelem funduszu nieruchomości INVESTIKA.

A to już wiesz?  Stolarka a wartość nieruchomości

– Sprzedaż kompleksu Łużycka to kolejny dowód na inwestycyjną odporność regionalnych rynków biurowych w Polsce. To także wyraźny sygnał, że aktywa biurowe o najwyższej jakości, z wysokiej klasy najemcami i profesjonalnie zarządzane, będą nadal cieszyć się zainteresowaniem, a w konsekwencji generować transakcje wśród kluczowych inwestorów instytucjonalnych – mówi Piotr Mirowski, Senior Partner i Członek Zarządu w Colliers, odpowiedzialny za finalizację transakcji sprzedaży.

O Colliers
Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) to wiodąca firma oferująca szeroką gamę najwyższej jakości usług w zakresie nieruchomości i zarządzania inwestycjami. Działając w 63 krajach, ponad 18 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 27 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający znaczne udziały w firmie, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości ok. 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $4,6 mld oraz aktywami w zarządzaniu o wartości ponad $92 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy