Wprowadzenie do publicznego obrotu części akcji, zwiększenie wydatków na inwestycje oraz restrukturyzacja Grupy ENERGA to najważniejsze zadania na najbliższe dwa lata. Debiut Grupy ENERGA, jednego z czterech holdingó
Pomorze wzbogaciło się o nową stację transformatorowo-rozdzielczą, która wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Kociewia i umożliwia zwiększenie dostaw energii elektrycznej miejscowościom położonym w okolicy
Podczas dzisiejszego spotkania w kaliskim ratuszu Janusz Pęcherz, Prezydent miasta Kalisza, oraz Rafał Czyżewski, Prezes spółki ENERGA-OPERATOR ogłosili zakończenie instalacji liczników zdalnego odczytu na terenie Kalisza. Dz
Rozliczanie za faktyczne zużycie energii elektrycznej wypiera rozwiązania bazujące na prognozach. Wychodząc na przeciw potrzebom rynkowym ENERGA-OPERATOR S.A. zamontowała liczniki zdalnego odczytu u 10 tys. klientów wielkie
We Wrocławiu powstaje nowe centrum zarządzania siecią Tauron Dystrybucja. W czterokondygnacyjnym budynku we Wrocławiu monitorowane będzie działanie sieci elektroenergetycznej obejmującej teren dawnego województwa wrocławskiego
Rada Nadzorcza ENERGA-OBRÓT SA zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska Prezesa i Wiceprezesa Zarządu. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami i dokonaniu oceny ich predyspozycji, wiedzy
TAURON Ciepło uruchomił nowocześnie wyposażoną dyspozytornię służącą do monitorowania on?line pracy systemu ciepłowniczego oraz źródeł wytwarzania. Zastosowane w niej systemy monitoringu pozwalają m.in. na znaczne przysp
20 grudnia, podczas uroczystej gali w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, wybrano laureatów akcji Domy Pozytywnej Energii 2011, organizowanej przez Grupę TAURON. Zwyciężyło pięć domów dziecka, które – w oceni
18 września na terenie budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III miało miejsce symbolicznie wbicie pierwszej łopaty. Prace przy realizacji projektu potrwają do 2019 r.…
Na inwestycje w koszalińskim Oddziale ENERGA-OPERATOR S.A zaplanowano w 2010 roku 87 milionów złotych, czyli o blisko 30 % więcej niż w roku ubiegłym, środków przeznaczonych na rozwój i unowocześnianie sieci