TAURON Polska Energia otrzymał 30 listopada zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację z Górnośląskim Zakładem Elektroenergetycznym – spółką należącą do Vattenfall AB.
Nocne nawałnice i burze, jakie przeszły nad terenem działania ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Płocku z czwartku na piątek spowodowały poważne uszkodzenia w sieci elektroenergetycznej – bez zasilania nad ranem było pon
Blisko 250 milionów złotych przeznaczyła ENERGA-Operator w 2014 r. na realizację programu poprawy niezawodności zasilania, na który składa się przede wszystkim modernizacja sieci i automatyzacja sieci średniego napięcia. Zdan
Ponad tysiąc kilometrów przejadą w tym roku na rowerach kaliscy energetycy, wyruszający na trasę V Wiosennego Rajdu Rowerowego „Z prądem Wisły”. Po raz pierwszy towarzyszyć im będą koledzy po fachu z Zespoł
Mniej awarii na terenach wiejskich i podmiejskich – taki cel zakładają przyjęte przez Energę–Operator nowe standardy techniczne dotyczące modernizacji sieci przebiegającej przez tereny leśne. Zgodnie z nimi wszystkie
Pomorze wzbogaciło się o nową stację transformatorowo-rozdzielczą, która wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne Kociewia i umożliwia zwiększenie dostaw energii elektrycznej miejscowościom położonym w okolicy
?20 czerwca o godz. 16.00 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (Aula Wydziału Prawa i Administracji, ul. Bankowa 11 B) odbędzie się spotkanie warsztatowe na temat inwestowania na giełdzie, którego gościem specjalnym będ
Moc przyłączonych do sieci Energi-Operator farm wiatrowych przekroczyła 1001 MW. To ponad połowa wszystkich mocy z elektrowni wiatrowych zainstalowanych w Polsce. …
TAURON Ciepło buduje blok ciepłowniczy w Zakładzie Wytwarzania Tychy. Jednostka, o mocy 50 MWe i 86 MWt, będzie wytwarzać ciepło w skojarzeniu z energią elektryczną w wysokosprawnej kogeneracji. Uroczyste wmurowanie aktu erekc
Wg raportów służb technicznych słupskiego Oddziału ENERGI-OPERATOR z godz.20.30 – nadal bez napięcia pozostaje 126 stacji energetycznych. Sytuacja jest dynamiczna, liczba niezasilonych stacji