PGE Polska Grupa Energetyczna, TAURON Polska Energia, KGHM Polska Miedź oraz ENEA ustaliły 23 września przyszłą strukturę własnościową i zasady funkcjonowania spółki celowej PGE EJ1, powołanej do budowy i eksploatacji pie
Inteligentna sieć energetyczna staje się faktem. ENERGA wraz z Instytutem Energetyki w Gdańsku rozpoczynają pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie projekt zastosowania inteligentnych rozwiązań energetycznych. Projekt &b
Zasilanie wraca do domówW wyniku silnych wiatrów, które zaczęły wiać w nocy 13 października br., uszkodzeniu uległo wiele odcinków sieci elektroenergetycznej na terenie płockiego oddziału ENERGA-O
Przybierająca na sile wichura powoduje eskalację awarii sieci elektroenergetycznych na terenie ENERGA-Operator. Pomimo wysiłków kilkuset brygad technicznych, które od rana usuwają awarie, wiatr wyrządza kolejne
TAURON Ciepło rozpoczyna modernizację systemu ciepłowniczego w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie i Czeladzi. Wartość projektu wyniesie ok. 120 mln zł i jest on dofinansowany ? kwotą niespełna 42 mln zł ? w ramach Progr
O 9 miesięcy szybciej i ponad 15 proc. taniej wymieni Energa ? Operator ponad tysiąc transformatorów SN/nn w ramach realizowanego właśnie projektu ograniczania strat sieciowych, współfinansowanego z unijnych środków.…
29 października zakończył się proces budowy księgi popytu dotyczącej emisji obligacji TAURON Polska Energia. Na tej podstawie TAURON wyemituje pięcioletnie niezabezpieczone obligacje na kwotę 1,75 mld zł w ramach Programu Emis
Z blisko 80 tys w godzinach porannych do poniżej 2 tys w godzinach wieczornych zmniejszyła się liczba odbiorców pozbawionych zasilania w oddziałach gdańskim i słupskim.Ciężka i nieprzerwana praca kilkuset energety
We wrześniu słupski Oddział ENERGI-OPERATOR SA zakończy odnawianie 18 murowanych osiedlowych stacji elektroenergetycznych. Wszystkie będą kolorowe, pokryte ciepłymi kompozycjami plastycznymi. …Na 2 września na godz.12.00
TAURON Ciepło rusza z kampanią, która pokaże mieszkańcom regionu jak można diametralnie poprawić komfort ich życia w budynkach wielorodzinnych. Ponad miliard złotych w ramach likwidacji niskiej emisji, kolejne miliony z progra