TAURON Polska Energia zawarł 15 kwietnia umowę nabycia udziałów w PGE EJ1 ? spółce odpowiedzialnej za budowę i eksplantację pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce o mocy ok. 3.000 MWe…
Wraz z rozwojem świadomości ekologicznej coraz większego znaczenia nabiera racjonalne gospodarowanie energią elektryczną. Nic w tym dziwnego, bo oszczędne zużycie prądu niesie ze sobą korzyści zarówno dla środowiska
Dobra wiadomość dla mieszkańców Sopotu. Jeszcze w tym roku ENERGA-OPERATOR rozpocznie wartą 18 mln zł inwestycję, która poprawi jakość dostaw energii elektrycznej w tym mieście. Spółka otrzymała decyzję
?W Stalowej Woli powstanie park technologiczno-przemysłowy. List intencyjny w tej sprawie 21 września podpisali przedstawiciele TAURON Polska Energia i Urzędu Miasta w Stalowej Woli. TAURON liczy, że po zrealizowaniu przedsięwzi�
Zorganizowana w Gdańsku doroczna Konferencja Regionalnego Stowarzyszenia Regulatorów Energetyki (ERRA) poświęcona była regulacyjnym aspektom wdrożenia sieci inteligentnych. To najważniejsze spotkanie i forum wymiany poglądów
?TAURON EKO Premium, ekologiczny produkt TAURONA, otrzymał nagrodę Ekolaur Dekady Polskiej Izby Ekologii. W 2010 roku w kategorii „Ekoprodukt wykorzystywany w przemyśle i budownictwie” Ekolaura nagrodę przyznano produkt
Grupa TAURON po zakończeniu pierwszego programu poprawy efektywności, który przyniósł 1 mld zł redukcji kosztów operacyjnych w latach 2010-2012, rozpoczyna podobną inicjatywę. Jej realizacja w latach 2013-2015 ma przynieść o
PGE Polska Grupa Energetyczna, TAURON Polska Energia, KGHM Polska Miedź oraz Enea podpisały dzisiaj list intencyjny dotyczący nabycia udziałów w spółce celowej, powołanej do budowy i eksploatacji pierwszej polskiej elektrow
Pilotowa instalacja aminowego usuwania dwutlenku węgla ze spalin rozpoczęła 25 kwietnia pracę w Elektrowni Łaziska. To pierwszy tego typu projekt badawczy w Polsce, prowadzony przez Grupę TAURON przy współpracy Instytutu Chemic
Koszaliński oddział Energa-Operator S.A., z zaplanowanych 92 milionów złotych na inwestycje w 2010, wybudował 130 km nowych oraz dokonał modernizacji 93 km linii energetycznych. Powstało 18 nowych stacji transformatorowyc