Inteligentna sieć energetyczna staje się faktem. ENERGA wraz z Instytutem Energetyki w Gdańsku rozpoczynają pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie projekt zastosowania inteligentnych rozwiązań energetycznych. Projekt &b
Oględziny sieci z lotu ptaka przynoszą bardzo dobre efekty i pozwalają na szybszą identyfikację słabych miejsc w sieci ? ocenia ENERGA-Operator. Tylko w tym roku z lotu ptaka zbadano juz 5300 km sieci. Spółka koncentruje się
W 2010 roku o niemal 20 proc. zwiększą się nakłady finansowe na przyłączenia nowych odbiorców oraz budowę i modernizację sieci średniego i niskiego napięcia Energa-Operator SA Oddział w Kaliszu. Realizowane inwestycje
TAURON Dystrybucja podpisał porozumienie z reprezentującą 33 nadleśnictwa Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu. Reguluje ono zasady tzw. ustanawiania służebności przesyłu, co w znaczący sposób zwiększy be
TAURON Obsługa Klienta otworzył nowoczesny i funkcjonalny Punkt Obsługi Klienta przy ul. Menniczej 20 we Wrocławiu. To pierwsza placówka uruchomiona w ramach projektu optymalizacji sieci POK-ów w Grupie TAURON.&hellip
Pracownicy Pogotowia Energetycznego od niedzieli pełnią całodobowe dyżury na terenach zagrożonych powodzią, aby nie dopuścić do wystąpienia zagrożenia ze strony urządzeń energetycznych, ale jednocześnie – by maksymal
Siedmioro studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej otrzymało z rąk Roberta Świerzyńskiego, wiceprezesa zarządu ENERGA-Operator SA, stypendia w ramach programu edukacyjnego ?Energia do nauki?. To kolejna
Grupa TAURON po zakończeniu pierwszego programu poprawy efektywności, który przyniósł 1 mld zł redukcji kosztów operacyjnych w latach 2010-2012, rozpoczyna podobną inicjatywę. Jej realizacja w latach 2013-2015 ma przynieść o
TAURON Polska Energia, jako jeden z udziałowców, przystąpił 7 października do porozumienia o współpracy w formie spółki celowej pod nazwą Pierwiastki i Surowce Krytyczne sp. z o.o. Nowy podmiot będzie stano
Pokaz niezwykłych eksperymentów fizycznych, przejazd kolejką po poznańskim zoo oraz pełen wrażeń spacer po palmiarni – to tylko część atrakcji, w których wzięli udział uczniowie zabrani przez ENERGĘ na w