Wraz z rozwojem świadomości ekologicznej coraz większego znaczenia nabiera racjonalne gospodarowanie energią elektryczną. Nic w tym dziwnego, bo oszczędne zużycie prądu niesie ze sobą korzyści zarówno dla środowiska
W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, zakładzie należącym do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON, powstaje blok węglowy, który wytwarzać będzie energię oraz ciepło w skojarzeniu, o mocy 50 MWe i 10
Wprowadzenie do publicznego obrotu części akcji, zwiększenie wydatków na inwestycje oraz restrukturyzacja Grupy ENERGA to najważniejsze zadania na najbliższe dwa lata. Debiut Grupy ENERGA, jednego z czterech holdingó
W TAURON Polska Energia przyjęto „Strategię Korporacyjną Grupy TAURON na lata 2011-2015 z perspektywą do roku 2020”, która jest aktualizacją strategii z 2008 roku. W dokumencie przedefiniowano cel
Zakończył się pierwszy etap optymalizacji sieci punktów obsługi klientów (POK), dzięki któremu klienci mogą korzystać z nowoczesnych i dostosowanych do ich potrzeb POK-ów. …
Elektrociepłownia EC Nowa z Grupy TAURON i ArcelorMittal Poland podpisały 25 lipca umowę na dostawę i odbiór mediów energetycznych, paliw gazowych i pozostałych produktów. Wolumen obrotu finansowego pomi�
Prawie 100 tysięcy mieszkańców Śląska wzięło udział w Pierwszym Śląskim Spisie Energetycznym. Odpowiadali na pytania dotyczące swoich oczekiwań związanych z korzystaniem z energii elektrycznej. To pierwsze tego typu
Pilotowa instalacja aminowego usuwania dwutlenku węgla ze spalin rozpoczęła 25 kwietnia pracę w Elektrowni Łaziska. To pierwszy tego typu projekt badawczy w Polsce, prowadzony przez Grupę TAURON przy współpracy Instytutu Chemic
TAURON Wytwarzanie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy bloku gazowo-parowego w Elektrowni Łagisza. Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji – w formu