Pracownicy Pogotowia Energetycznego od niedzieli pełnią całodobowe dyżury na terenach zagrożonych powodzią, aby nie dopuścić do wystąpienia zagrożenia ze strony urządzeń energetycznych, ale jednocześnie – by maksymal
Zamek Książ w Wałbrzychu, trzeci co do wielkości zamek w Polsce, od 19 stycznia będzie miał nowoczesną i niezwykle efektowną iluminację. Tajemnica oświetlenia tkwi m.in. w barwie zastosowanego światła, która zbliżona jest
We Wrocławiu powstaje nowe centrum zarządzania siecią Tauron Dystrybucja. W czterokondygnacyjnym budynku we Wrocławiu monitorowane będzie działanie sieci elektroenergetycznej obejmującej teren dawnego województwa wrocławskiego
Rozwój energetyki w oparciu o środki planowane w przyszłej perspektywie budżetowej UE 2014-2020 był tematem odbywającej się 19 listopada w Katowicach konferencji przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, która odbył
Grupa TAURON wyemitowała na rynku niemieckim piętnastoletnie niezabezpieczone obligacje imienne o wartości 168 mln euro.…
Wraz z rozwojem świadomości ekologicznej coraz większego znaczenia nabiera racjonalne gospodarowanie energią elektryczną. Nic w tym dziwnego, bo oszczędne zużycie prądu niesie ze sobą korzyści zarówno dla środowiska
ENERGA-Operator SA dołączyła do międzynarodowej organizacji PRIME Alliance, skupiającej największych uczestników rynku inteligentnych sieci elektroenergetycznych. Celem organizacji jest stworzenie globalnego standardu komunikacj
ENERGA-OPERATOR zapewnia, że dostawy prądu zostaną utrzymane, a awarie będą usuwane. – Nie jest możliwe, aby z powodu odmiennych zdań co do możliwości realizacji wszystkich oczekiwań związków zawodowych, nasi
Energa-Operator ogłosiła postępowanie zakupowe na 450 tysięcy inteligentnych liczników. O zamówienie mogą się ubiegać podmioty mające podpisane z firmą umowy ramowe. Dostawy urządzeń, w przypadku pomyślnie rozstrzygnięte
Ponad 47 mln zł,- przeznaczy na inwestycje sieciowe w 2009 r. słupski Oddział ENERGA-OPERATOR SA. To o niemal 30 proc. więcej niż w roku 2008. Dwie trzecie tej kwoty zostanie przeznaczone na budowę sieci s