TAURON Wytwarzanie podpisał 1 kwietnia z GAZ-SYSTEMEM umowę dotyczącą przyłączenia do sieci przesyłowej jednostki parowo-gazowej o mocy 413 MW, która powstanie na terenie Elektrowni Łagisza. Przyłączenie zostanie zrealizowa
Z okazji Dnia Energetyka wszystkim Pracownikom sektora energetycznego, a zwłaszcza Grupy TAURON, składamy życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu sukcesów zawodowych, pozytywnej energii na co dzień i powo
W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, zakładzie należącym do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON, powstaje blok węglowy, który wytwarzać będzie energię oraz ciepło w skojarzeniu, o mocy 50 MWe i 10
Pierwsze wnioski z pracy pilotowych instalacji do separacji dwutlenku węgla ze spalin kotłowych poznali uczestnicy konferencji organizowanej wspólnie przez Akademię Górniczo – Hutniczą i TAURON Wytwarzanie, 5 i 6 listopada
Zmniejszanie liczby i czasu trwania przerw w zasilaniu odbiorców to główny kierunek wydatkowania środków z tegorocznego budżetu inwestycyjnego. Pozostała część przeznaczona zostanie na rozbudowę sieci związaną z przyłącz
TAURON Dystrybucja, spółka z Grupy TAURON, oraz BIT Huachuang Electric Vehicle Technology (Chiny) podpisały 3 lutego umowę o współpracy. Celem projektu będzie wykorzystanie stacjonarnej i mobilnej infrastruktury elektroenergetyc
376 MW mocy z bloków Elektrowni Siersza oraz Stalowa Wola, należących do TAURON Wytwarzanie, znajdzie się w interwencyjnej rezerwie zimnej Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Umowa została podpisana 26 marca.…
?Zarząd TAURON Polska Energia przedłoży Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu spółki rekomendację wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy w wysokości około 263 mln zł. Jeśli akcjonariusze zaakceptują tę propozycję, na jedną akcj�
Lekcje prowadzone przez ekspertów, kreatywne konkursy i multimedialne materiały edukacyjne ?Grupa TAURON rozpoczyna kolejną kampanię z cyklu ?Bezpieczniki TAURONA?. Po akcji związanej z bezpieczeństwem zawierania umów sprzedaż
Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia, został uhonorowany przez Pracodawców RP „Wektorem”. 14 stycznia odbyła się jubileuszowa, dziesiąta gala rozdania tych nagród, które trafiają w