Konsorcjum, którego liderem jest spółka ENERGA-Operator otrzymało ponad 19,5 mln dofinansowania od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt ?Smart Toruń- pilotażowe wdrożenie Inteligentnej Sieci En
Z godziny na godzinę zwiększa liczba odbiorców, do których wraca zasilanie. O godz. 13 bez prądu pozostawało nieco ponad 21 tys. odbiorców na terenie ENERGA-OPERATOR (brak zasilania w 900 stacjach). Odd
TAURON dokonał wyboru konsorcjum banków inwestycyjnych, które będą wspierały spółkę w opracowaniu strategii finansowania Grupy TAURON, a także w procesie pozyskania finansowania programu inwestycyjnego Grupy.…
TAURON Wytwarzanie zawarł z Zakładami Pomiarowo?Badawczymi Energetyki Energopomiar umowę na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu w procesie realizacji inwestycji budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III
?TAURON Polska Energia, jako jeden z udziałowców, podpisał 8 lipca umowę spółki CC Poland Plus, która stwarza podstawy do funkcjonowania polskiego węzła Wspólnoty Wiedzy i Innowacji KIC InnoEnergy. Zad
TAURON Polska Energia wraz ze spółką Grupy – TAURON Dystrybucja od września prowadzą akcję skierowaną do domów dziecka, pod nazwą Domy Pozytywnej Energii. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem.
TAURON Dystrybucja podpisał list intencyjny z amerykańską firmą Altairnano. Dokument dotyczy współpracy w obszarze stacjonarnych systemów magazynowania energii oraz systemów stabilizacji mocy opartych o baterie litowo-tytanowe.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia powołało 1 września w skład rady nadzorczej spółki czwartej wspólnej kadencji Macieja Końskiego, Leszka Koziorowskiego oraz Macieja Tryburę. Tym samym rada nadzorcza T
KGHM Polska Miedź oraz TAURON Wytwarzanie, spółka zależna TAURON Polska Energia, zawiązały 5 września spółkę celową pod nazwą Elektrownia Blachownia Nowa. Zajmie się ona kompleksową realizacją inwestycji, która obejmowa
Uroczysty finał konkursu plastycznego, organizowanego przez gdański oddział spółki ENERGA-OPERATOR oraz Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej odbył się w piątek, 28 marca, w gdańskim Multikinie.