Przychody Grupy TAURON to prawie 5,3 mld zł w I kw. 2011 r. Po doprowadzeniu do porównywalności [1] przychody Grupy wyniosłyby ponad 4,1 mld zł, co oznacza wzrost o 9,3 proc. w stosunku do I kw. 2010 r., kiedy to
W ostatni weekend (10-11 lipca 2010) w dwóch Głównych Punktach Zasilania – na Zaspie i w Oliwie pękły porcelanowe przekładniki napięciowe. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, a przerwy w zasilaniu nie trw
Obligacje korporacyjne TAURON Polska Energia o wartości 1,75 mld zł zadebiutowały 12 marca na rynku Catalyst. W ramach przyjętego w 2013 r. programu emisji obligacji, TAURON może wyemitować jeszcze papiery o wartości 3,25 mld z�
Rafał Czyżewski, wiceprezes ENERGA – Operator oraz Hanną Sroczyńska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zostali nowymi przedstawicielami polskiej branży energetycznej w grupach roboczych przy Komisji Europejskiej w ramach
Dobiega końca usuwanie skutków huraganu i śnieżyc, które stały się przyczyną masowych awarii na terenie obsługiwanym przez spółkę (1/4 powierzchni kraju). Spółka zakłada, że do wieczora usunięte zostaną awarie ciąg
Raportowana EBITDA za dziewięć miesięcy 2013 r. na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznej – ok. 3 mld zł. Po eliminacji istotnych zdarzeń jednorazowych (odpisy aktualizujące) raportowana EBITDA wyniosłaby 3,3 mld zł, co
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie dokonano dziś uroczystego otwarcia zmodernizowanej i wzbogaconej o nowe urządzenia pracowni elektroenergetycznej. Wyposażenie sfinansowała ENERGA-Operator w ramach prowadzo
17 kwietnia, w obecności m.in. premiera Donalda Tuska, wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej oraz ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, TAURON Wytwarzanie podpisał z konsorcjum Rafako – Mostostal kontrakt na budowę bloku
O 9 miesięcy szybciej i ponad 15 proc. taniej wymieni Energa ? Operator ponad tysiąc transformatorów SN/nn w ramach realizowanego właśnie projektu ograniczania strat sieciowych, współfinansowanego z unijnych środków.…
Rozwój energetyki w oparciu o środki planowane w przyszłej perspektywie budżetowej UE 2014-2020 był tematem odbywającej się 19 listopada w Katowicach konferencji przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, która odbył