Koszaliński oddział Energa-Operator S.A., z zaplanowanych 92 milionów złotych na inwestycje w 2010, wybudował 130 km nowych oraz dokonał modernizacji 93 km linii energetycznych. Powstało 18 nowych stacji transformatorowyc
Odnosząc się do twierdzeń kontrahentów Polskiej Energii ? Pierwszej Kompanii Handlowej sp. z o.o. (w likwidacji) („Spółka”), podkreślamy, że wszelkie działania podejmowane przez Spółkę oraz jej wspólnika były
TAURON Polska Energia podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytową o wartości 295 mln zł (około 71 mln euro) na realizację inwestycji w obszarach energetyki odnawialnej oraz dystrybucji energii. Projekt
Sterowanie przesyłem energii elektrycznej z jednego miejsca, niezwykle ważne m. in. w czasie rozległych awarii wywołanych klęskami żywiołowymi, to jedna z zalet właśnie uruchomionej Centralnej Dyspozycji Mocy Energi-Operator.
Podczas ogłoszenia raportu ?Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki? TAURON Polska Energia otrzymał certyfikat potwierdzający przynależność do Forum Odpowiedzialnego Biznesu w roli partnera strategicznego.…
Dariusz Lubera, prezes zarządu TAURON Polska Energia, został uhonorowany przez Pracodawców RP „Wektorem”. 14 stycznia odbyła się jubileuszowa, dziesiąta gala rozdania tych nagród, które trafiają w
Zorganizowana w Gdańsku doroczna Konferencja Regionalnego Stowarzyszenia Regulatorów Energetyki (ERRA) poświęcona była regulacyjnym aspektom wdrożenia sieci inteligentnych. To najważniejsze spotkanie i forum wymiany poglądów
Zarząd spółki zwołał na 6 maja Zwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia SA. Najważniejszymi punktami obrad będą: zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności, sprawozdań finansowych, podział zysku oraz udzie
TAURON Dystrybucja podpisał list intencyjny z amerykańską firmą Altairnano. Dokument dotyczy współpracy w obszarze stacjonarnych systemów magazynowania energii oraz systemów stabilizacji mocy opartych o baterie litowo-tytanowe.
Energa-Operator otrzyma blisko 9 milionów zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wspierającego działania w zakresie efektywnej dy