6. grudnia 2013, godz. 19:00…
Sterowanie przesyłem energii elektrycznej z jednego miejsca, niezwykle ważne m. in. w czasie rozległych awarii wywołanych klęskami żywiołowymi, to jedna z zalet właśnie uruchomionej Centralnej Dyspozycji Mocy Energi-Operator.
17 kwietnia, w obecności m.in. premiera Donalda Tuska, wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej oraz ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, TAURON Wytwarzanie podpisał z konsorcjum Rafako – Mostostal kontrakt na budowę bloku
Przybierająca na sile wichura powoduje eskalację awarii sieci elektroenergetycznych na terenie ENERGA-Operator. Pomimo wysiłków kilkuset brygad technicznych, które od rana usuwają awarie, wiatr wyrządza kolejne
We Wrocławiu powstaje nowe centrum zarządzania siecią Tauron Dystrybucja. W czterokondygnacyjnym budynku we Wrocławiu monitorowane będzie działanie sieci elektroenergetycznej obejmującej teren dawnego województwa wrocławskiego
TAURON Ciepło buduje blok ciepłowniczy w Zakładzie Wytwarzania Tychy. Jednostka, o mocy 50 MWe i 86 MWt, będzie wytwarzać ciepło w skojarzeniu z energią elektryczną w wysokosprawnej kogeneracji. Uroczyste wmurowanie aktu erekc
Ponad 70 uczestniczących domów dziecka, w których mieszka 2100 dzieci, imprezy zorganizowane dla ponad 800 wychowanków, atrakcyjne nagrody finansowe dla półfinalistów i finalistów z pięciu województw ? to bilans działań prz
Zarząd Spółki TAURON Polska Energia S.A. z siedzibą w Katowicach (Spółka) uprzejmie informuje, że dywidenda za rok 2011 dla akcjonariuszy, którzy nie zdeponowali akcji Spółki na rachunkach brokerskich do dnia ustalenia praw
Około 150 mln zł. w 2012 roku zainwestowano w modernizację i rozbudowę infrastruktury elektroenergetycznej na terenie działania kaliskiego Oddziału ENERGA-OPERATOR SA. Na 2013 rok zaplanowano 160 mln zł. i są to najwyższe nak�