Rozwój energetyki w oparciu o środki planowane w przyszłej perspektywie budżetowej UE 2014-2020 był tematem odbywającej się 19 listopada w Katowicach konferencji przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, która odbył
Po ustabilizowaniu się poziomu wody na zalanych terenach, brygady Pogotowia Energetycznego pracują nad takim skonfigurowaniem sieci energetycznej, by maksymalnie ograniczyć zasięg koniecznych wyłączeń.Głównym zadaniem s
Oddział ENERGA-OPERATOR SA w Olsztynie w roku 2010 na inwestycje w infrastrukturę energetyczną planuje przeznaczyć ponad 32 mln zł. Ponad 30 procent tej kwoty zostanie przeznaczona na modernizację już istniejącej sieci energety
Neonet, Lukas Bank, Grupa Zakupowa firm Bosch, BSH, Siemens, Hoop Polska – to tylko kilka z firm działających na terenie całego kraju, które w 2011 roku będą korzystać z energii sprzedawanej przez Tauron Polska Energ
TAURON Polska Energia otrzymał od kapituły konkursu „The Best Annual Report 2010” wyróżnienie za jakość skonsolidowanego sprawozdania finansowego zamieszczonego w raporcie Grupy TAURON za 2010 rok. Uroczysta gal
TAURON Dystrybucja uruchomił nową stację elektroenergetyczną 110/20 kV – Brochocin, która będzie odbierała energię wyprodukowaną w dolnośląskich farmach wiatrowych Modlikowice oraz Łukaszów.…
Cenne wyróżnienie na Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2009 zdobyła Energa-Operator. Nagrodzono – ujmując rzecz skrótowo – technologię wykonywania prac pod napięciem
Spółka ENERGA-OPERATOR została członkiem programu ONZ Global Compact. Do tego prestiżowego grona przyjmowane są firmy propagujące zasady odpowiedzialności społecznej biznesu. Global Compact to program Organizacji Narod&
Nie tylko policjanci, lekarze i kolejarze, ale również energetycy dbają, by Święta były spokojne. Ponad 400 osób – pracowników pogotowia energetycznego i dyspozytorów ruchu będzie czuwać w  
TAURON Polska Energia wyraził wstępne zainteresowanie nabyciem od Spółki Restrukturyzacji Kopalń całości lub części aktywów KWK Brzeszcze, o ile możliwe będzie efektywne ekonomicznie wydobycie węgla w tym zakładzie. Kompa