Energa-Operator w Toruniu walczy z kradzieżami i dewastacją elementów sieci elektroenergetycznej. Tylko w pierwszej połowie roku 2012 skradziono 40 transformatorów. Sojusz przeciw złodziejom infrastruktury energetycznej, kolejowe
Rafał Czyżewski, wiceprezes ENERGA – Operator oraz Hanną Sroczyńska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zostali nowymi przedstawicielami polskiej branży energetycznej w grupach roboczych przy Komisji Europejskiej w ramach
Kilkanaście tysięcy aktów notarialnych podpisze do końca pierwszego kwartału 2012 r. Energa-Operator z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe, aby uregulować status prawny nieruchomości energetycznych znajdując
Wraz z rozwojem świadomości ekologicznej coraz większego znaczenia nabiera racjonalne gospodarowanie energią elektryczną. Nic w tym dziwnego, bo oszczędne zużycie prądu niesie ze sobą korzyści zarówno dla środowiska
O 9 miesięcy szybciej i ponad 15 proc. taniej wymieni Energa ? Operator ponad tysiąc transformatorów SN/nn w ramach realizowanego właśnie projektu ograniczania strat sieciowych, współfinansowanego z unijnych środków.…
TAURON Polska Energia oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęły budowę największej w Polsce elektrociepłowni gazowej w Stalowej Woli. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję odbyło się 3 grudnia
TAURON Dystrybucja wybuduje stację elektroenergetyczną wysokiego napięcia ?Ustronie? w Lubinie. Zgodnie z planem w marcu 2014 roku sieć energetyczna w tym regionie wzbogaci się o nowy punkt zasilania. Inwestycja jest warta ponad 3
Oględziny sieci z lotu ptaka przynoszą bardzo dobre efekty i pozwalają na szybszą identyfikację słabych miejsc w sieci ? ocenia ENERGA-Operator. Tylko w tym roku z lotu ptaka zbadano juz 5300 km sieci. Spółka koncentruje się
Inteligentna sieć energetyczna staje się faktem. ENERGA wraz z Instytutem Energetyki w Gdańsku rozpoczynają pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie projekt zastosowania inteligentnych rozwiązań energetycznych. Projekt &b
Krótka i łagodna zima oraz relatywnie wczesne zakończenie sezonu grzewczego spowodowały, że prace związane z realizacją największej w historii województwa śląskiego modernizacji sieci ciepłowniczej w wielu obszarach wyprzed