Sterowanie przesyłem energii elektrycznej z jednego miejsca, niezwykle ważne m. in. w czasie rozległych awarii wywołanych klęskami żywiołowymi, to jedna z zalet właśnie uruchomionej Centralnej Dyspozycji Mocy Energi-Operator.
Przybierająca na sile wichura powoduje eskalację awarii sieci elektroenergetycznych na terenie ENERGA-Operator. Pomimo wysiłków kilkuset brygad technicznych, które od rana usuwają awarie, wiatr wyrządza kolejne
Ósma edycja autorskiej akcji TAURON Polska Energia ?Domy Pozytywnej Energii? skierowanej do domów dziecka z terenu działania Grupy dobiegła końca. 11 października podczas Wielkiego Finału pięć zwycięskich placówek odebrało
Dziesięć z szesnastu tysięcy klientów biznesowych ENERGA-OPERATOR SA korzysta już ze zdalnego odczytu danych licznikowych. Są wśród nich przedsiębiorstwa produkcyjne, szpitale, urzędy, sieci handlowe, restau
ENERGA-OPERATOR zapewnia, że dostawy prądu zostaną utrzymane, a awarie będą usuwane. – Nie jest możliwe, aby z powodu odmiennych zdań co do możliwości realizacji wszystkich oczekiwań związków zawodowych, nasi
Rada Nadzorcza ENERGA S.A. zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ENERGA S.A. ds. Finansowych (przeprowadzone stosownie do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2003 r. w spra
?Fitch Ratings potwierdził 26 sierpnia dla TAURON Polska Energia ratingi podmiotu w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie ?BBB? ze stabilną perspektywą w związku z akwizycją Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego
?W czerwcu zawarta została pierwsza transakcja handlowa za pomocą internetowej platformy uruchomionej w ramach Grupy Bilansującej prowadzonej przez TAURON Polska Energia. Tym samym w spółce zakończony został pierwszy etap
TAURON Ciepło rozpoczyna modernizację systemu ciepłowniczego w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie i Czeladzi. Wartość projektu wyniesie ok. 120 mln zł i jest on dofinansowany ? kwotą niespełna 42 mln zł ? w ramach Progr
Tauron Polska Energia SA oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA wybudują największą w Polsce elektrociepłownię gazową w Stalowej Woli. 11 marca 2011 roku spółki podpisały pakiet umów