Grupa TAURON realizuje strategię korporacyjną w obszarze budowy nowych mocy. 2 czerwca w Elektrowni Jaworzno III, należącej do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON, nastąpił montaż walczaka kotł
TAURON Polska Energia zakończył proces rejestracji Podatkowej Grupy Kapitałowej (PGK), w skład której wejdzie 11 spółek z Grupy TAURON. Umowa utworzenia PGK została podpisana na trzy lata (2012-2014) i zarejestrowan
?Grupa TAURON znalazła się na 23 miejscu Listy 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej opracowanej przez „Rzeczpospolitą” i firmę doradczą Deloitte. Grupa obroniła tym samym ubiegłoroczną pozycję rankin
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie dokonano dziś uroczystego otwarcia zmodernizowanej i wzbogaconej o nowe urządzenia pracowni elektroenergetycznej. Wyposażenie sfinansowała ENERGA-Operator w ramach prowadzo
TAURON Polska Energia zorganizował 6 września Dzień Inwestora Indywidualnego. Akcjonariusze indywidualni mieli tego dnia okazję m.in. poznać codzienną działalność spółki, zobaczyć jej wybrane aktywa i spotkać się z przeds
W sobotę 17 lipca br. w obrębie działania koszalińskiego oddziału ENERGA-OPERATOR S.A., w godzinach przedpołudniowych, przeszła gwałtowna burza, połączona z silnym wiatrem i obfitymi opadami deszczu.Połamane konary drzew, b
ENERGA-Operator SA przystąpiła do europejskiego stowarzyszenia EDSO for Smart Grids. Organizacja ta, współpracując z Komisją Europejską, buduje nowe standardy rozwoju i zarządzania, jak też uczestniczy w tworzeniu regulacji
W związku z tragicznym wypadkiem, w wyniku którego w niedzielę, 13 kwietnia 2014 śmierć poniosło czworo żeglarzy, spółka prowadzi działania wyjaśniające wszelkie okoliczności dotyczące znajdującej się nad rzeką Cieplic
Energa-Operator w ciągu 4 najbliższych lat zainwestuje co najmniej 6 mld zł w rozbudowę i modernizację sieci. Przybędzie m.in. ponad 8 tys. km sieci i 36 szt. Głównych Punktów Zasilania. URE zgodził się na
Południowy Koncern Energetyczny z Grupy TAURON w ramach realizacji strategicznego programu ograniczania emisji zanieczyszczeń rozpoczął inwestycję pn. Budowa instalacji odazotowania spalin i modernizacja bloków 200 MW w Ele