Gazowa

Barwy inaczej podane

Barwy inaczej podane
Informacja prasowa Tworząc kuchenne aranżacje coraz chętniej sięgamy po oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania. Szukamy niepowtarzalnych rysunków i rzadkich barw. Zestawiamy elementy kuchennej zabudowy – blaty,

Informacja prasowa

Tworząc kuchenne aranżacje coraz chętniej sięgamy po oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania. Szukamy niepowtarzalnych rysunków i rzadkich barw. Zestawiamy elementy kuchennej zabudowy – blaty, korpusy i fronty mebli na zasadzie kontrastu, lub przeciwnie – idealnej harmonii. Ale zawsze robimy to w taki sposób, by przyciągały wzrok. Wpisując się w ten trend Pfleiderer proponuje trzy nowe, kompletnie niesztampowe blaty, które zachwycają świeżością i śmiałością.
Wenge wcale nie musi być ciemne, kamień – szary, a stiuk – wielobarwny. Równie dobrze czują się ubrane w inne barwy. Czerwień, srebro czy tajemnicza czerń w tym przypadku sprawdzają się świetnie. Jak?

Czerwony
Czerwień to trudny kolor. Dominujący, zachłanny, wyraźnie odcinający się od tła, w które spycha wszelkie inne elementy aranżacji. Czy może stworzyć rysunek harmonijny?
W dekorze Granit Czerwony S61030 (R6306 CT) Pfleiderer, odcienie czerwieni znakomicie ze sobą współgrają tworząc wielowarstwowy, jakby trójwymiarowy wzór, który aż chce się dotknąć. Nakładające się na siebie barwy – burgund, bordo, wiśnia, rdzawy i… delikatny róż, tworzą wrażenie chropowatości charakterystycznej dla naturalnego kamienia. Wrażenie to pogłębia dodatkowo zastosowanie haptycznej struktury powierzchni.
Czerwony granit Pfleiderer doskonale poczuje się w kuchni w duecie z szarością. Na jej tle na pewno będzie grał pierwsze skrzypce. Z kolei gładkie jasne fronty, a także elementy metalowe i szklane – podkreślą głębię struktury powierzchni.

Srebrny
Wenge to wyjątkowy gatunek drewna. Charakteryzuje się mocnym, niepowtarzalnym „pasiastym” deseniem. Zachwyca wielością i niepowtarzalnością elementów – niezaburzone sękami czy pęknięciami słoje tworzą wzór dynamiczny, choć nieprzytłaczający. Przez lata rysunek tego tropikalnego drewna, proponowany i znany był jedynie w ciemnym, prawie czarnym wybarwieniu, które uniemożliwiało podziwianie oryginalności bogatego wzoru.
Czy wenge może nie być ciemne? Owszem. Jak udowadnia w propozycji Wenge Srebrne 50083 (R5882 RT) Pfleiderer, wzór ten co najmniej równie dobrze prezentuje się w ciepłych szarościach i subtelnych beżach. W tej wersji zachwyca delikatnością mieszanki umbry, sepii i jasnego orzecha, przetykanych gdzieniegdzie popielatym refleksem. Z jasnymi barwami stworzy aranżację elegancką i delikatną.

A to już wiesz?  Wysmakowane wnętrza skąpane w bieli i szarości

Czarny
Stiuk jako metoda zdobienia ścian znany był już w starożytności, ale czas triumfu w zastosowaniach dekoracyjnych święcił w okresie baroku, rokoko i klasycyzmu. Najczęściej stosowany do wykonywania tynków, rzeźb i sztukaterii, znakomicie imitował dużo droższy i trudniejszy w obróbce marmur.
Dziś stiuk zachwyca przede wszystkim pięknem swojej zamierzonej nieregularności. Tak też dekor Stucco Czarny F76048 (F7716 MS) przyciąga wzrok efektem, jaki powstaje przy nakładaniu na siebie różnych odcieni farb. Przedzierające się na wierzch lub pozostające w oddali ciemne brązy – czekolada, palisander i heban, a także delikatna sepia, poprzedzielane są śladami, jakie zostawia po sobie narzędzie artysty – tym razem zwykła szpachelka. Blat Stucco Czarny dobrze jest zestawić z delikatniejszymi barwami – przede wszystkim odcieniami złamanej bieli, która podkreśli dynamizm przetarć.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy