Kolejne domy dziecka z pozytywną energią

 Pokazy ratowników GOPR-u, lekcje edukacyjne, sportowe zmagania w parku linowym ? to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na finalistów 9. edycji projektu ?Domy Pozytywnej Energii?, organizowanego przez TAURON Polska Energia i Fundację TAURON. W tym roku tematem przewodnim akcji adresowanej do dzieci z domów dziecka było bezpieczne spędzanie czasu. < p style="text-align: justify;"> 

Podczas spotkania finałowego, zorganizowanego 15 października na terenie zamku w Ogrodzieńcu, pięciu zwycięzców tegorocznej edycji ?Domów Pozytywnej Energii? odebrało czeki na 50 tys. złotych. Tematem tegorocznego konkursu było bezpieczeństwo ? uczestnicy wykonywali ilustrowane książeczki pod hasłem ?Tauronek uczy, jak bezpiecznie wypoczywać i bawić się?.

? ?Domy Pozytywnej Energii? to najważniejszy projekt z obszaru zaangażowania społecznego Grupy TAURON ? mówi Paweł Gniadek, prezes Fundacji TAURON. ? Wybór tematu przewodniego nie jest przypadkowy. Nasza Grupa realizuje projekty z obszaru zaangażowania społecznego pod wspólnym hasłem ?Nasza energia ? Twoje bezpieczeństwo?. Podczas finału uczestnicy mogli zobaczyć pokazy ratowników GOPR-u, których wspieramy od wielu lat, czy dowiedzieć się, jak powstaje prąd dzięki animatorom realizującym edukacyjny projekt Fundacji TAURON i spółki TAURON Dystrybucja ? ?Bezpieczniki TAURONA?.

W tym roku do udziału w akcji zaproszono niemal 200 domów dziecka z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Do tegorocznej edycji zgłosiło łącznie 87 placówek, mających w sumie niemal 3 tys. podopiecznych.

- Sytuacja polskich domów dziecka nie zawsze daje ich wychowankom szansę rozwoju, zidentyfikowania czy rozwinięcia swoich pasji. Dlatego od kilku lat działamy na rzecz poprawy warunków życia dzieci z domów dziecka, zapraszając je do udziału w konkursie - mówi Iwona Kliś, wiceprezes Fundacji TAURON. - Akcja rozpoczęła w 2005 r. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, a od 2011 r. prowadzona jest na całym obszarze dystrybucyjnym Grupy TAURON, tj. na terenie pięciu województw.

Laureaci akcji byli wyłaniani dwuetapowo. W półfinale jury wyróżniło po trzy placówki z każdego województwa. Spośród nich kapituła konkursu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji ? po jednej placówce z każdego województwa.

Szczegóły na temat projektu i regulamin znajdują się na stronie www.domypozytywnejenergii.pl.

  Zwycięzcy tegorocznej edycji akcji ?Domy Pozytywnej Energii?
  • woj. dolnośląskie
Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Bierutów
  • woj. opolskie
Powiatowy Zespół Socjalizacyjno-Interwencyjny ?Nasz Dom", Bogacica
  • woj. śląskie
Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dom Dziecka, Bielsko-Biała
  • woj. małopolskie
Centrum Administracyjne nr 1 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Kraków
  • woj. podkarpackie
Dom Dziecka ?HANKA?, Dębica TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.
Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top