Bielsko-Biała zwycięzcą świątecznego plebiscytu „Świeć Się z ENERGĄ” . Tytuł miasta z najpiękniejszą iluminacją świąteczną w Polsce przyznany po raz piąty

12 stycznia zakończyła się ogólnopolska rywalizacja miast w ramach V edycji akcji "Świeć Się z ENERGĄ". Zwycięzcą plebiscytu na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce już po raz drugi zostało Bielsko-Biała. Głosujący od grudnia internauci zadecydowali, że to właśnie reprezentant województwa śląskiego świeci najładniej w Polsce. Łącznie w Plebiscycie Miast oddano niemal 103 tys. głosów, a cała zabawa odbyła się w szczytnym celu. Na ogólnopolskiego zwycięzcę i pozostałych finalistów wojewódzkich czekają nagrody w postaci energooszczędnego sprzętu AGD o łącznej wartości ponad 25 tys. zł. Prezenty trafią na wskazane przez władze miast cele społeczne, jak domy dziecka czy inne placówki opiekuńczo-wychowawcze. < p style="text-align: justify;">Przez ponad półtora miesiąca trwania Plebiscytu Miast w ramach akcji "Świeć Się z ENERGĄ" ponad 130 miejscowości współzawodniczyło o tytuł świątecznej stolicy iluminacji. W pierwszym etapie Bielsko-Biała było niedoścignionym rywalem w swoim regionie. Zdobywając ponad 50 proc. głosów zwyciężyło w województwie i tym samym reprezentowało je w etapie ogólnopolskim.

Finałowa rywalizacja pomiędzy Bielskiem, Szczecinem, Rzeszowem i Gdynią nie była przesądzona do ostatniego dnia głosowania. Konsekwentnie jednak miłośnicy przystrojonych na święta ulic, placów i choinek doprowadzili śląskiego reprezentanta na podium.

Cieszę się, że nasze miasto po raz drugi z rzędu zostało zwycięzcą plebiscytu. Powszechnie bowiem wiadomo, że trudniej utrzymać wysokie miejsce niż je zdobyć. Nam to się udało. To sukces wszystkich bielszczan, którzy mają głęboko zakorzeniony lokalny patriotyzm i potrafią się zmobilizować do wspólnego działania, a w tym przypadku do głosowania ? mówi Jacek Krywult, prezydent miasta Bielska-Białej. Dziękuję zatem wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie i mam nadzieję, że to nie było nasze ostatnie słowo w konkursie "Świeć Się z Energą" ? dodaje.

Tysiące uczestników akcji "Świeć Się z ENERGĄ"

W finale internetowego plebiscytu Bielsko-Biała uzyskało 28 proc. głosów. Drugie miejsce zdobył Szczecin (15 proc. głosów), a na trzecim miejscu uplasował się Rzeszów (14 proc.). Łącznie w Plebiscycie Miast internauci oddali niemal 103 tys. głosów, a fan page świątecznej zabawy zgromadził ponad 150 tys. fanów.

? Gratujemy Bielsku-Białej i wszystkim laureatom wojewódzkim. Jak co roku, świąteczne iluminacje były bardzo imponujące i malownicze, jednak to dzięki mobilizacji mieszkańców i sympatyków poszczególnych regionów, wyłoniliśmy finałową szesnastkę, a następnie ogólnopolskiego zwycięzcę. Po raz kolejny nasza zabawa potwierdziła także, że to nie wielkość danego miasta czy liczba mieszkańców decyduje o zwycięstwie, lecz lokalny patriotyzm ? mówi Jarosław Kozłowski, koordynator akcji "Świeć Się z ENERGĄ?? Cieszymy się, że podobnie jak w latach ubiegłych, do naszego plebiscytu bardzo aktywnie włączyły się urzędy miejskie i lokalne media, zachęcając do głosowania . Teraz przyszła pora na najprzyjemniejszy moment, czyli wręczenie nagród i dyplomów ? dodaje.

Świąteczna zabawa z dobroczynnością w tle!

Do Bielska-Białej trafi nagroda główna w postaci zestawu nowoczesnego, energooszczędnego sprzętu AGD o wartości ponad 10 tys. zł. W skład wyposażenia wchodzi: zmywarka, pralka, chłodziarko-zamrażarka, kuchnia elektryczna, odkurzacz, robot kuchenny, kuchenka mikrofalowa, suszarka.

Dodatkowo wszyscy zwycięzcy etapu wojewódzkiego otrzymają energooszczędny sprzęt o wartości 1 tys. zł każdy, w tym odkurzacz, blender oraz energooszczędny zestaw dla domu zawierający między innymi żarówki i inteligentny wyłącznik trybu czuwania.

O tym, gdzie zostaną przeznaczone nagrody zadecydują władze poszczególnych miast.

Sponsorem nagrody głównej jest spółka ENERGA Oświetlenie, zaś fundatorem nagród dla szesnastu laureatów wojewódzkich jest sklep.energa.pl.

Wyniki finału Plebiscytu Miast "Świeć Się z ENERGĄ":

I miejsce ?  Bielsko-Biała, 28 proc. głosów

II miejsce ? Szczecin, 15 proc. głosów

III miejsce ? Rzeszów, 14 proc. głosów

IV miejsce ? Gdynia, 8 proc. głosów

V miejsce ? Legnica, 6 proc. głosów

Kolejne miejsca zajęły: Toruń, Bielsk Podlaski, Piła, Nowy Sącz, Nysa, Warszawa, Bartoszyce, Skarżysko-Kamienna, Zamość, Łódź, Gorzów Wielkopolski.

Galerie zdjęć iluminacji świątecznych miast biorących udział w finale Plebiscytu Miast "Świeć Się z ENERGĄ" można obejrzeć w galerii na SwiecSie.pl oraz na serwisach społecznościowych: www.facebook.com/swiecsie, www.nk.pl/#aplikacje/plebiscyt-miast.

Na SwiecSie.pl wciąż możesz wygrać!

Przypominamy, że finał Plebiscytu Miast to nie koniec naszej świetlnej zabawy. Wszyscy, którzy aktywnie dokumentowali świąteczne dekoracje mogą do 20 stycznia wziąć udział w konkursie fotograficznym! Wystarczy przesłać zdjęcia swojej choinki, przystrojonego domu czy miasta i umieścić je na SwiecSie.pl.

Autorzy najlepszych fotografii choinki, świątecznie przystrojonego mieszkania, domu, ogrodu czy iluminacji przestrzeni miejskich mogą wygrać nagrody o łącznej wartości 40 tys zł. W tym roku na zwycięzców czekają m.in. trzydniowe warsztaty z Lidią Popiel i wysokiej jakości sprzęt fotograficzny.

***

"Świeć się z ENERGĄ" to realizowany od 4 lat przez Grupę ENERGA konkurs, w którym wyróżnianie są świąteczne iluminacje miejskie i prywatne. Zabawa wykorzystuje jednoczącą ludzi świąteczną atmosferę, wysiłek miast w ich upiększenie oraz umiłowania Polaków do dekorowania domów i celebracji świąt.

Zabawa składa się z plebiscytu miast oraz konkursu fotograficznego dla osób indywidualnych, od 2012 roku wybierane są także najlepiej oświetlone galerie handlowe. W dwuetapowym plebiscycie na najładniej oświetlone miasta w Polsce internauci wybierają spośród ponad 130 największych miejscowości 16 - po jednej z każdego województwa. Z finałowej grupy wyłaniane jest najładniej udekorowane miasto, które obok tytułu, otrzymuje sprzęt AGD, do przekazania na wybrany przez siebie cel społeczny. Osoby głosujące w plebiscycie mają szansę na zdobycie cennych nagród rzeczowych. Natomiast w konkursie fotograficznym do walki o atrakcyjne nagrody stają zdjęcia świątecznie oświetlonych miast, choinek, domów, ogrodów i balkonów. Najładniejsze fotografie wybiera jury pod przewodnictwem Lidii Popiel. W plebiscycie galerii handlowych internauci wskazują miejsce ich ulubionych zakupów świątecznych, zaś jury konkursu fotograficznego wybiera zwycięzcę spośród zdjęć nadesłanych przez właścicieli i najemców obiektów.

***

Grupa ENERGA jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje wytwarzanie, dystrybucję oraz obrót energią elektryczną. ENERGA dostarcza i sprzedaje prąd ponad 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa ENERGA jest jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z udziałem w rynku blisko 17 proc. ENERGA charakteryzuje się największym udziałem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej spośród głównych grup energetycznych działających na polskim rynku. "Zielona" energia powstaje w 46 elektrowniach wodnych, trzech farmach wiatrowych oraz w instalacjach spalających biomasę.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, a także wspierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne. Elementem programu ENERGA dla Ciebie jest projekt ENERGA Edukacja.

Źródło Świeć Się z ENERGĄ. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top