Krótka i łagodna zima oraz relatywnie wczesne zakończenie sezonu grzewczego spowodowały, że prace związane z realizacją największej w historii województwa śląskiego modernizacji sieci ciepłowniczej w wielu obszarach wyprzed
Rada Nadzorcza ENERGA-OBRÓT SA zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska Prezesa i Wiceprezesa Zarządu. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami i dokonaniu oceny ich predyspozycji, wiedzy
Zarząd TAURON Wytwarzanie, spółki z Grupy TAURON, zatwierdził 24 stycznia wynik prac komisji przetargowej, której zadaniem było wyłonienie wykonawcy bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Wybran
Inteligentna sieć energetyczna staje się faktem. ENERGA wraz z Instytutem Energetyki w Gdańsku rozpoczynają pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie projekt zastosowania inteligentnych rozwiązań energetycznych. Projekt &b
TAURON będzie dostarczał w przyszłym roku energię elektryczną dla Górnośląskiego Związku Metropolitarnego. Spółka TAURON Sprzedaż GZE zaoferowała najniższą cenę w przetargu nieograniczonym na grupowy zakup energii elekt
W związku z dwugodzinną akcją protestacyjną organizacji związkowych przeciwko wydzieleniu Biur Obsługi Klienta ze spółki ENERGA-OPERATOR, informujemy, że prowadzone działania restrukturyzacyjne w żaden sposób ni
Ponad 200 nowych platform pod bocianie gniazda zainstalują przed nadejściem tegorocznej wiosny ekipy ENERGI. Dotąd firma założyła ponad pięć tysięcy takich ratujących życie ptaków konstrukcji. Te proekologiczne dział
31 stycznia TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu i TAURON Obsługa Klienta GZE Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach połączyły się.…
W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, zakładzie należącym do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON, powstaje blok węglowy, który wytwarzać będzie energię oraz ciepło w skojarzeniu, o mocy 50 MWe i 10
Sterowanie przesyłem energii elektrycznej z jednego miejsca, niezwykle ważne m. in. w czasie rozległych awarii wywołanych klęskami żywiołowymi, to jedna z zalet właśnie uruchomionej Centralnej Dyspozycji Mocy Energi-Operator.