Walka z awariami, środa 14 października 2009, stan na 20.30

Energetycy nie ustają w wysiłkach o przywrócenie zasilania na terenie objętym trudnymi warunkami pogodowymi.

Oddziały w Olsztynie i Elblągu

Na terenie działania Oddziału w Olsztynie bez prądu pozostawało około 660 odbiorców - we wszystkich przypadkach z powodu awarii na niskim napięciu.
Tereny, na których zagęszczenie awarii było największe, to okoliceOstródy: Stare Jabłonki, Włodowo, Pelnik. Pozostałe awarie rozproszone były na całym terenie działania oddziału w Olsztynie. Usuwaniem skutków wichury nieprzerwanie zajmuje się ponad 60 osób.

Około 8000 odbiorców pozostawało bez prądu na terenie Oddziału w Elblągu. Awarie występowały równomiernie na całym obszarze działania oddziału za wyjątkiem pasa nadmorskiego (na terenie powiatu Nowodworskiego), gdzie ze względu na silniejsze wiatry ich częstotliwość była nieznacznie większa. W terenie pracuje cały czas ponad 100 energetyków, którzy na bieżąco usuwają skutki załamania pogodowego.

Ekipy monterskie usuwają awarie niejednokrotnie w trudno dostępnych miejscach, własnymi siłami stawiają słupy energetyczne czy oczyszczają zalegające gałęzie.

Oddział w Gdańsku

W godzinach wieczornych Oddział Gdański w dalszym ciągu boryka się z narastającą liczbą awarii sieci energetycznej. Obecnie bez zasilania znajduje się 1821 stacji średniego napięcia. Można przyjąć, że na terenie oddziału bez napięcia pozostaje około 65 tys. odbiorców. Najtrudniejsza sytuacja wciąż występuje na terenie rejonu dystrybucyjnego Starogard. Bez energii znajduje się tam 18 tys klientów i ich rodzin. Nie lepiej mają się rejony Kartuz i Wejherowa, gdzie bez napięcia pozostaje po około 15 tys odbiorców. Liczba uszkodzeń jest na tyle duża, że służby mundurowe pomagają nam w zabezpieczaniu połamanych słupów czy zerwanych, zwisających przewodów, za co składamy im gorące podziękowanie.

W rejonie dystrybucji Wejherowo prace trwają na ternach miejscowości Choczewo, Gościcino, aż do Karwieńsch Błot, Paraszyna i Strzepcza. Rejon dystrybucji Kartuzy ma kłopoty w zasilaniem na około 1/3 obszaru swojego działania. Obecnie na braki w zasilaniu mogą uskarżać się również mieszkańcy Gdańskich dzielnic: Oruni, Połęża, Chełmu czy Leśniewa.

Jedynym rejonem, w którym można powiedzieć o opanowanej sytuacji, są obiekty zasilane z rejonu dystrybucji Gdynia. Mozolna praca energetyków wraz z firmami współpracującymi na razie przegrywa z pogodą. Miejmy nadzieję, że wiatr powoli zacznie słabnąć na sile, z czym wiązać się będzie szybsze przywracanie zasilania.

 

Oddział w Słupsku.

Bez zasilania ok. 2500 tys. odbiorców w gminach: Dębnica Kaszubska, Postomino, Smołdzino, Ustka, Słupsk, Cewice, Czarna Dąbrówka, Potęgowo, Wicko, Bytów, Trzebielino, Kępice.

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top