TAURON Ciepło rusza z kampanią, która pokaże mieszkańcom regionu jak można diametralnie poprawić komfort ich życia w budynkach wielorodzinnych. Ponad miliard złotych w ramach likwidacji niskiej emisji, kolejne miliony z progra
Trwa akcja Grupy TAURON ?Domy Pozytywnej Energii 2012?. Tym razem wychowankowie domów dziecka, do których skierowana jest kampania, będą wraz z Tauronkiem, maskotką TAURON Polska Energia, śledzić historię elektryczności. &hel
?29 grudnia, w celu refinansowania istniejącego zadłużenia, TAURON Polska Energia wyemitował pięcioletnie obligacje korporacyjne. Łączna wartość papierów wartościowych przeznaczona na ten cel wynosi około 850 mln zł. Oblig
ENERGA Operator podsumowuje rekordowy rok. W 2010 r. zainwestowano blisko miliard zł w sieci dystrybucyjnej tej spółki. Zmodernizowano ponad 1,2 tys. km odcinków linii – dwukrotnie więcej, niż rok wcześniej i w
Każdego roku w trakcie prac remontowo-budowlanych dochodzi do kilkudziesięciu wypadków wskutek porażenia prądem elektrycznym. W ostatnich dwóch latach zmarło w Polsce z tego powodu ponad trzydzieści osób, a blisko czterdzieśc
TAURON Wytwarzanie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy bloku gazowo-parowego w Elektrowni Łagisza. Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji – w formu
TAURON Polska Energia podpisał 29 czerwca z grupą banków umowę podwyższenia wartości programu emisji obligacji spółki o 2,75 mld zł. Dzięki umowie TAURON będzie mieć możliwość emitowania obligacji w transzach
Dobra wiadomość dla mieszkańców Sopotu. Jeszcze w tym roku ENERGA-OPERATOR rozpocznie wartą 18 mln zł inwestycję, która poprawi jakość dostaw energii elektrycznej w tym mieście. Spółka otrzymała decyzję
TAURON Dystrybucja (Oddział Tarnów) sfinalizował jedną z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji w regionie. Na budowie Głównego Puntu Zasilania (GPZ) Radomyśl i linii 110 kV zasilającej Stację skorzystają mieszkańcy
W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, zakładzie należącym do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON, powstaje blok węglowy, który wytwarzać będzie energię oraz ciepło w skojarzeniu, o mocy 50 MWe i 10