W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, zakładzie należącym do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON, powstaje blok węglowy, który wytwarzać będzie energię oraz ciepło w skojarzeniu, o mocy 50 MWe i 10
Zakończyła się druga edycja studiów podyplomowych ?Energetyka jądrowa? organizowanych przez Akademię Górniczo Hutniczą dla TAURON Polska Energia. W tej edycji wzięło udział 26 pracowników Grupy TAURON. …
Otwarcie Grupy ENERGA na innowacyjną energetykę to główne zadanie Rady Naukowo-Technicznej, która dzisiaj rozpoczęła działalność. Na jej czele stanął wybitny specjalista, współtwórca reformy polsk
Największa część budżetu inwestycyjnego przeznaczona została na przyłączenia – dla naszych klientów oznacza to zwiększenie o prawie 1/3 realizacji umów przyłączeniowych. Tegoroczny plan inwestycyjno ̵
Nakłady toruńskiego oddziału Energa-Operator na rozbudowę i modernizację sieci z roku na rok stają się coraz wyższe. Miniony rok to w pełni zrealizowane przedsięwzięcia w obszarze przyłączenia nowych klientów, budowy nowy
Kaliski oddział Energa-Operator po raz trzeci otrzymał tytuł „Firmy Przyjaznej Środowisku” za efektywne zapobieganie zanieczyszczeniom, stosowanie technologii przyjaznych naturze oraz edukację proekologiczną. Firma do
Ponad 70 uczestniczących domów dziecka, w których mieszka 2100 dzieci, imprezy zorganizowane dla ponad 800 wychowanków, atrakcyjne nagrody finansowe dla półfinalistów i finalistów z pięciu województw ? to bilans działań prz
KGHM Polska Miedź zakupił energię elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł. Jest to obecnie najbardziej ?zielony? produkt na rynku ? energia pochodząca w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii – elektrowni wodny
Grupa TAURON po zakończeniu pierwszego programu poprawy efektywności, który przyniósł 1 mld zł redukcji kosztów operacyjnych w latach 2010-2012, rozpoczyna podobną inicjatywę. Jej realizacja w latach 2013-2015 ma przynieść o
TAURON Dystrybucja w ramach projektu ?Bocian nasz? od wielu lat dba o bocianie gniazda zlokalizowane na słupach energetycznych. Podczas ostatniej zimy, energetycy uporządkowali, poddali modernizacji bądź zamontowali na specjalnie p