Trwa konsolidacja z podmiotami Grupy TAURON spółek Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego, nabytego w grudniu ubiegłego roku od Vattenfalla. Wszystkie przejęte podmioty zmieniły już nazwy. …
TAURON Dystrybucja, spółka z Grupy TAURON, oraz BIT Huachuang Electric Vehicle Technology (Chiny) podpisały 3 lutego umowę o współpracy. Celem projektu będzie wykorzystanie stacjonarnej i mobilnej infrastruktury elektroenergetyc
W miniony czwartek 26 sierpnia w słupskim Oddziale ENERGI-OPERATOR SA odbyło się uroczyste wręczenie czeków pieniężnych lokalnym organizacjom pożytku publicznego na łączna kwotę 36 800,00 zł,-Na uroczystość pr
Tauron Polska Energia SA oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA wybudują największą w Polsce elektrociepłownię gazową w Stalowej Woli. 11 marca 2011 roku spółki podpisały pakiet umów
TAURON Wytwarzanie i Rafako podpisały 14 listopada protokół przekazania placu budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW, który powstaje na terenie Elektrowni Jaworzno III. To największa inwestycja Grupy TAURON.…
Konsorcjum, którego liderem jest spółka ENERGA-Operator otrzymało ponad 19,5 mln dofinansowania od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt ?Smart Toruń- pilotażowe wdrożenie Inteligentnej Sieci En
24 kwietnia Zwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia dokonało m.in. podziału zysku. Na dywidendę przeznaczono około połowy zysku netto spółki wypracowanego w 2011 r., czyli 543,29 mln zł, co daje 0,31 zł na jed
ENERGA-Operator podsumowała wstępnie przerwy w dostawach energii w 2013 r. i porównała je do lat ubiegłych. Istotny wpływ na wskaźnik SAIDI, obrazujący średnią długość czasu trwania braku zasilania na odbiorcę, mają grud
Przychody Grupy TAURON po trzech kwartałach 2012 r. wyniosły ponad 18,2 mld zł, czyli ok. 20,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy TAURON wypracował 15,2 mld zł przychodów.Wzrost EBITDA (zysk
Grupa TAURON przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpoczyna kampanię społeczną mającą przekonać mieszkańców domów wielorodzinnych do rezygnacj