Krótka i łagodna zima oraz relatywnie wczesne zakończenie sezonu grzewczego spowodowały, że prace związane z realizacją największej w historii województwa śląskiego modernizacji sieci ciepłowniczej w wielu obszarach wyprzed
Burze i nawałnice, jakie przeszły nad terenem działania ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Płocku z 23 na 24 lipca br wyrządziły wiele szkód. W krytycznym momencie (rano 24 lipca) bez zasilania było ponad 2700 stacji transform
Rozliczanie za faktyczne zużycie energii elektrycznej wypiera rozwiązania bazujące na prognozach. Wychodząc na przeciw potrzebom rynkowym ENERGA-OPERATOR S.A. zamontowała liczniki zdalnego odczytu u 10 tys. klientów wielkie
ENERGA-Operator planuje w 2015 roku przeznaczyć 1 115 mln na inwestycje. Priorytetowe kierunki to modernizacja sieci ukierunkowana na poprawę wskaźników niezawodności sieci oraz przyłączanie nowych odbiorców. …
24 kwietnia Zwyczajne Walne Zgromadzenie TAURON Polska Energia dokonało m.in. podziału zysku. Na dywidendę przeznaczono około połowy zysku netto spółki wypracowanego w 2011 r., czyli 543,29 mln zł, co daje 0,31 zł na jed
Ułatwienia w budowie nowych linii elektroenergetycznych na terenach leśnych przewiduje podpisana dzisiaj ramowa umowa o współpracy. To pierwsze w kraju takie porozumienie pomiędzy dystrybutorem energii elektrycznej a L
TAURON Ciepło buduje blok ciepłowniczy w Zakładzie Wytwarzania Tychy. Jednostka, o mocy 50 MWe i 86 MWt, będzie wytwarzać ciepło w skojarzeniu z energią elektryczną w wysokosprawnej kogeneracji. Uroczyste wmurowanie aktu erekc
Grupa TAURON po zakończeniu pierwszego programu poprawy efektywności, który przyniósł 1 mld zł redukcji kosztów operacyjnych w latach 2010-2012, rozpoczyna podobną inicjatywę. Jej realizacja w latach 2013-2015 ma przynieść o
W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, zakładzie należącym do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON, powstaje blok węglowy, który wytwarzać będzie energię oraz ciepło w skojarzeniu, o mocy 50 MWe i 10