Kilkuset energetyków pracuje nad przywracaniem zasilania na terenie gdańskiego oddziału ENERGA-OPERATOR. 750 stacji (około 21 tys. odbiorców) pozostaje bez prądu, jednakże specjaliści ostrożnie mówi�
Zespół doradców TAURONA powołanych do analizy aktywów KWK Brzeszcze, na podstawie przeprowadzonego pierwszego etapu analiz, zarekomendował ścieżkę nabycia tych aktywów zgodnie z wariantem zakładającym przejęcie ich od Spó
Rok 2012 był czasem rekordowych nakładów na rozbudowę i modernizację sieci energetycznej w gdańskim oddziale spółki. Klienci odczuwają już pierwsze pozytywne efekty inwestycji. Prace na poprawą niezawodności sieci będą k
TAURON Polska Energia podpisał 1 marca trzyletnią umowę z Kompanią Węglową na dostawy węgla dla spółek Grupy TAURON. Wartość kontraktu szacowana jest na 2,4 mld zł. Umowa ta zastępuje dotychczas obowiązujący kontrakt pod
Większe bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców Katowic, Chorzowa, Świętochłowic i Siemianowic Śląskich oraz rozwój rynku ciepłowniczego na tym obszarze ? to podstawowe korzyści wynikające z zawartej 19 września umo
Od nowego roku dotychczasowe spółki sprzedażowe Grupy TAURON zmieniły zakres swojej działalności – Enion Energia jako TAURON Sprzedaż zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej do wszystkich klientów (pod m
Odnosząc się do twierdzeń kontrahentów Polskiej Energii ? Pierwszej Kompanii Handlowej sp. z o.o. (w likwidacji) („Spółka”), podkreślamy, że wszelkie działania podejmowane przez Spółkę oraz jej wspólnika były
TAURON Polska Energia podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytową o wartości 295 mln zł (około 71 mln euro) na realizację inwestycji w obszarach energetyki odnawialnej oraz dystrybucji energii. Projekt
TAURON Polska Energia, jako jeden z udziałowców, przystąpił 7 października do porozumienia o współpracy w formie spółki celowej pod nazwą Pierwiastki i Surowce Krytyczne sp. z o.o. Nowy podmiot będzie stano
TAURON Dystrybucja wybuduje stację elektroenergetyczną wysokiego napięcia ?Ustronie? w Lubinie. Zgodnie z planem w marcu 2014 roku sieć energetyczna w tym regionie wzbogaci się o nowy punkt zasilania. Inwestycja jest warta ponad 3