W związku z tragicznym wypadkiem, w wyniku którego w niedzielę, 13 kwietnia 2014 śmierć poniosło czworo żeglarzy, spółka prowadzi działania wyjaśniające wszelkie okoliczności dotyczące znajdującej się nad rzeką Cieplic
Zorganizowana w Gdańsku doroczna Konferencja Regionalnego Stowarzyszenia Regulatorów Energetyki (ERRA) poświęcona była regulacyjnym aspektom wdrożenia sieci inteligentnych. To najważniejsze spotkanie i forum wymiany poglądów
Sterowanie przesyłem energii elektrycznej z jednego miejsca, niezwykle ważne m. in. w czasie rozległych awarii wywołanych klęskami żywiołowymi, to jedna z zalet właśnie uruchomionej Centralnej Dyspozycji Mocy Energi-Operator.
Elektrociepłownia Tychy z Grupy TAURON zawarła umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację bloku ciepłowniczego. W ram
Rok 2012 był czasem rekordowych nakładów na rozbudowę i modernizację sieci energetycznej w gdańskim oddziale spółki. Klienci odczuwają już pierwsze pozytywne efekty inwestycji. Prace na poprawą niezawodności sieci będą k
Około 430 nowych platform pod bocianie gniazda zostało już zamontowanych na słupach energetycznych na terenie działania Energa-Operator. Łącznie na terenie działania spółki jest już 5500 podestów na słupach ene
Energa-Operator w ciągu 4 najbliższych lat zainwestuje co najmniej 6 mld zł w rozbudowę i modernizację sieci. Przybędzie m.in. ponad 8 tys. km sieci i 36 szt. Głównych Punktów Zasilania. URE zgodził się na
?Tauronet? – tak nazywa się korporacyjny portal intranetowy w Grupie TAURON. To jedno z największych wdrożeń korporacyjnego portalu, opartego na oprogramowaniu SharePoint 2013, wśród przedsiębiorstw w Polsce. I to zarówno
Oględziny sieci z lotu ptaka przynoszą bardzo dobre efekty i pozwalają na szybszą identyfikację słabych miejsc w sieci ? ocenia ENERGA-Operator. Tylko w tym roku z lotu ptaka zbadano juz 5300 km sieci. Spółka koncentruje się
TAURON Ciepło realizuje kampanię społeczną „Niska emisja – wysokie ryzyko”, zachęcając mieszkańców Śląska i Zagłębia do zmiany sposobu ogrzewania na ciepło systemowe. …