Aplikacje

WealthSeed nauczy jak chronić finanse osobiste przed inflacją

Warszawa, 13 czerwca 2022 r. WealthSeed nauczy jak chronić finanse osobiste przed inflacją Szalejąca inflacja oraz rosnące stopy procentowe uderzają w kieszenie Polaków. Ich negatywne

Warszawa, 13 czerwca 2022 r.
WealthSeed nauczy jak chronić finanse osobiste przed inflacją
Szalejąca inflacja oraz rosnące stopy procentowe uderzają w kieszenie Polaków. Ich negatywne skutki odczuwamy bardzo dotkliwie, ponieważ za te same dochody co jeszcze pół roku temu, możemy kupić o wiele mniej produktów czy usług. Wpływa to również na podejście do inwestowania kapitału, które zdecydowanie się zmienia. Widząc zapotrzebowanie rynku, WealthSeed zainicjował darmową akcję, która pozwoli użytkownikom przekonać się do inwestowania na prawdziwych produktach.
W obecnych czasach nie da się utrzymać wartości majątku na wypracowanym wcześniej poziomie, trzymając się zgromadzonych stałych aktywów, które są wolne od ryzyka.

Warto wiedzieć, że każda, nawet mała inwestycja wiąże się w jakimś stopniu z ryzykiem, czego dobrym przykładem są nieruchomości, a właściwie rosnące w zastraszającym tempie koszty kredytów hipotecznych. Trzymanie oszczędności na lokacie powoduje natomiast realne straty. Sposobem na inwestowanie może być dostęp do produktów inwestycyjnych z całego świata. Umożliwia to aplikacja WealthSeed, w której, aby przekonać klientów do nowego sposobu pomnażania kapitału, można skorzystać z nowatorskiej na polskim rynku akcji promocyjnej.
Ostatni raport „Postaw Polaków wobec finansów” autorstwa dr Katarzyny Sekścińskiej z lutego 2022 wskazuje, że 23% badanych deklaruje posiadanie inwestycji, co jest znacznie lepszym wynikiem niż jeszcze przed wybuchem pandemii. Pokazuje to, że sytuacje kryzysowe wpłynęły na postawy Polaków. Oczywiście część z nich w obawie o swoją przyszłość szukała alternatyw lub w popłochu sprzedawała aktywa, które można było kupić za bezcen.

Niestety raport wskazuje też, że większość Polaków wciąż trzyma oszczędności w formie lokat, co nie przynosi żadnego zysku i nie redukuje negatywnego wpływu inflacji. Zgodnie z raportem, 40% badanych trzyma przynajmniej część swoich oszczędności na nieoprocentowanym rachunku bieżącym, a 22% magazynuje gotówkę w domu.

A to już wiesz?  „hop&shop” – rabaty - nowy program lojalnościowy w aplikacji mobilnej dla handlu tradycyjnego

Wiele osób zaczyna dostrzegać konieczność poprawy swojej sytuacji finansowej. Inaczej nie wygrają z inflacją. Chroniąc finanse osobiste szukają więc rozwiązań mogących w prosty sposób pomóc w pomnażaniu kapitału. WealthSeed obala mit o konieczności inwestowania dużych kwot – można zacząć dosłownie od 100 zł. Na wstępie trzeba tylko dokładnie sprawdzić swoją płynność finansową i pamiętać o zmienności rynkowej.
Równocześnie transformacja cyfrowa i obecne trendy wskazują, że coraz częściej korzystamy z przeróżnych aplikacji, w tym tych do inwestowania. Są one wykorzystywane między innymi po to, żeby chronić oszczędności przed rosnącą w błyskawicznym tempie inflacją oraz przede wszystkim pomnażać kapitał i w swoim tempie uczyć się zasad, jakie panują na rynkach inwestycyjnych.

Widząc ogromne zapotrzebowanie nowych klientów zainicjowaliśmy akcję edukacyjną, która pozwoli naszym użytkownikom nauczyć się pracować na różnych instrumentach finansowych. Inwestując z WealthSeed użytkownicy mogą odebrać akcję jednej z globalnych marek, jak Coca Cola, Heineken, Intel, Pfizer, Ralph Lauren czy Starbucks. Otrzymują możliwość wyboru akcji spośród jednej z czterech grup o różnych wartościach – dzięki temu w najwyższej mogą otrzymać akcję o wartości nawet do 500 zł. Średnia wartość akcji w najniższej grupie to ok. 15 zł. Inwestując użytkownicy obserwują kurs, patrzą jak zyskują lub uczą się na stratach, zupełnie za darmo. To dobre przygotowanie do podejmowania większych decyzji w przyszłości – mówi Filip Lachowski, CEO WealthSeed.

Działanie aplikacji WealthSeed jest bardzo proste. Wystarczy założyć darmowe konto w 10 minut i zasilić je przelewem bankowym na dowolną kwotę. Później wybrać 1 akcję spośród danej grupy kilkunastu akcji światowych spółek. Następnie użytkownik otrzymuje środki od WealthSeed na wybraną przez siebie akcję i składa na nią zlecenie zakupu.

Rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba naszych klientów wykorzystuje WealthSeed, jako główne narzędzie do pomnażania oszczędności. Mogą korzystać z różnych możliwości monitorowania i zarządzania swoimi inwestycjami. Dodatkowo analizując trendy, po uruchomieniu aplikacji mobilnej stworzyliśmy pełną funkcjonalną platformę w przeglądarce internetowej. Widzimy, że rynek tego potrzebuje. Na komputerze można przeprowadzić dokładniejszą analizę, wygodnie uczyć się i monitorować oraz analizować inwestycje czy finalizować najważniejsze transakcje – mówi Marlena Wieteska dyrektor marketingu WealthSeed. Warto podkreślić, że przy inwestycjach edukacja jest podstawą, ponieważ ludzie są przekonani, że inwestowanie nie jest dla każdego, nawet jeśli nie spróbowali jeszcze swoich sił. My chcemy udowodnić, że za pomocą WealthSeed każdy może rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem i wybrać produkty idealne dla początkujących, jak ETF-y czy fundusze portfelowe oferujące gotowe, globalne portfele inwestycyjne – podsumowuje Marlena Wieteska.

A to już wiesz?  Cyfrowe metamorfozy wnętrz, czyli aplikacja Tikkurila Colour Master

Niepewne czasy powodują, że gwałtowne zmiany na rynkach światowych i polskim wpływają na zmianę postaw Polaków wobec finansów czy inwestowania. Jak się okazuje, akceptacja ryzyka wśród inwestorów indywidualnych rośnie. Niestabilność i obawa przed utratą oszczędności powoduje z kolei, że szukają oni coraz więcej alternatyw.

***
WealthSeed jest nową aplikacją do łatwego inwestowania i zarzadzania finansami osobistymi, która oferuje szeroki zakres globalnych opcji inwestycyjnych, w tym ETFy na złoto, ropę oraz koszyki surowców, ETFy inwestujące w sektor energetyczny, czy też szeroki wybór akcji z wszystkich sektorów. Wszystkie powyższe produkty można łatwo zakupić w globalnej usłudze maklerskiej WealthSeed – za darmo przy odpowiedniej wartości transakcji lub płacąc 2 EUR przy zleceniach o niskiej wartości.
WealthSeed jest polskim domem maklerskim i instytucja płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Środki pieniężne klientów są przechowywane w banku z gwarancjami Skarbu Państwa, a inwestycje klientów przechowywane na wydzielonych kontach w renomowanych instytucjach finansowych. Dla akcji i funduszy ETF depozytariuszem WealthSeed jest w pełni licencjonowany bank w strefie Euro. Dodatkowo, aktywa klientów są objęte systemem rekompensat KDPW.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy