Energia na Oszczędzanie to nowy projekt ENERGA-Operator, którego celem jest wsparcie odbiorców w racjonalnym korzystaniu z energii elektrycznej. 900 losowo wybranych klientów otrzyma szczegółowe dane oraz praktyczne wskazówki, o
ENERGA-Operator pierwszy raz w historii realizowała planowe prace na sieci ze wskaźnikiem średniej przerwy w dostawach energii wynoszącym poniżej 1 godziny na odbiorcę. W sumie wskaźnik SAIDI określający łączne (plan
Od września w Grupie TAURON działają nowe podmioty powstałe z połączenia kilku mniejszych spółek – TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja i TAURON Ciepło. Jest to efektem wdrażania modelu biznesowego, w r
Podsumowano zorganizowaną przez TAURON Ciepło przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach kampanię społeczną mającą przekonać mieszkańców domów wielorodzinnych do rez
Pilotowa instalacja aminowego usuwania dwutlenku węgla ze spalin rozpoczęła 25 kwietnia pracę w Elektrowni Łaziska. To pierwszy tego typu projekt badawczy w Polsce, prowadzony przez Grupę TAURON przy współpracy Instytutu Chemic
TAURON Polska Energia oraz siedem banków podpisały 28 października umowę podwyższającą o 3 mld zł wartość zawartego w grudniu ubiegłego roku programu obligacji opiewającego na kwotę 1,3 mld zł. Wartość programu wy
TAURON Polska Energia podpisał 29 czerwca z grupą banków umowę podwyższenia wartości programu emisji obligacji spółki o 2,75 mld zł. Dzięki umowie TAURON będzie mieć możliwość emitowania obligacji w transzach
Mniej awarii na terenach wiejskich i podmiejskich – taki cel zakładają przyjęte przez Energę–Operator nowe standardy techniczne dotyczące modernizacji sieci przebiegającej przez tereny leśne. Zgodnie z nimi wszystkie
TAURON Polska Energia zakończył proces rejestracji Podatkowej Grupy Kapitałowej (PGK), w skład której wejdzie 11 spółek z Grupy TAURON. Umowa utworzenia PGK została podpisana na trzy lata (2012-2014) i zarejestrowan
Rusza druga odsłona kampanii edukacyjnej ?Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie?. Ministerstwo Skarbu Państwa uruchamia ogólnopolski program edukacyjny skierowany do indywidualnych inwestorów giełdowych. Będą oni mogli uc