Dlaczego prąd „kopie” i jak bezpiecznie i ekologicznie korzystać z energii elektrycznej – dowiedzą się uczniowie SP nr 9 w Sopocie oraz Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Swarożynie. „Dzie
Energa-Operator otrzyma blisko 9 milionów zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wspierającego działania w zakresie efektywnej dy
Sto dziesięć milionów złotych przeznaczyła na inwestycje w 2010 roku ENERGA – Operator w Oddziale Toruńskim. Prace objęły wybudowanie nowych elementów infrastruktury energetycznej w celu podłączenia
29 października zakończył się proces budowy księgi popytu dotyczącej emisji obligacji TAURON Polska Energia. Na tej podstawie TAURON wyemituje pięcioletnie niezabezpieczone obligacje na kwotę 1,75 mld zł w ramach Programu Emis
TAURON Dystrybucja uruchomił nową stację elektroenergetyczną 110/20 kV – Brochocin, która będzie odbierała energię wyprodukowaną w dolnośląskich farmach wiatrowych Modlikowice oraz Łukaszów.…
Aktualizacja – dodano zdjęciaDobiega końca budowa najdłuższej (łącznie 5 km) dwutorowej linii kablowej (podziemna) wysokiego napięcia w Trójmieście. Linia wesprze energetyczne bezpieczeństwo gdańskich dzielnic &
Mniej awarii na terenach wiejskich i podmiejskich – taki cel zakładają przyjęte przez Energę–Operator nowe standardy techniczne dotyczące modernizacji sieci przebiegającej przez tereny leśne. Zgodnie z nimi wszystkie
Uroczysty finał konkursu plastycznego, organizowanego przez gdański oddział spółki ENERGA-OPERATOR oraz Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej odbył się w piątek, 28 marca, w gdańskim Multikinie.