Łazienka Łazienki

Dobieramy natrysk do metrażu łazienki

Dobieramy natrysk do metrażu łazienki
Dobieramy natrysk do metrażu łazienki Szybkie poranne odświeżenie, relaksujące zabiegi pielęgnacyjne czy wieczorne odprężenie po ciężkim dniu – o wygodzie wykonywania każdej z tych czynności

Dobieramy natrysk do metrażu łazienki

Szybkie poranne odświeżenie, relaksujące zabiegi pielęgnacyjne czy wieczorne odprężenie po ciężkim dniu – o wygodzie wykonywania każdej z tych czynności decyduje nie tylko funkcjonalność natrysku, ale i zachowanie odpowiedniej ilości wolnego miejsca. Podpowiadamy, jak dopasować wyposażenie do metrażu łazienki.

Korzystanie ze strefy natryskowej już dawno przestało być wyłącznie kwestią higieny. Coraz częściej pełni ona funkcję domowego SPA, w którym przeprowadzamy pielęgnacyjne zabiegi dla zdrowia i urody oraz oddajemy się relaksującym masażom wodnym. By zapewniała ona pełny komfort każdemu z domowników, niezwykle istotne jest nie tylko wyposażenie jej w nowoczesny natrysk, umożliwiający regulację parametrów wedle indywidualnych preferencji, ale także dopasowanie rozwiązania do wielkości dostępnej przestrzeni. Obok tradycyjnych wariantów punktowych i najpopularniejszych modeli przesuwnych, producenci oferują funkcjonalne deszczownie, kolumny i panele natryskowe, a także zestawy przeznaczone do montażu podtynkowego. Czym wyróżnia się każde z rozwiązań?

Deszczowe SPA
Cieszące się od kilku sezonów niesłabnącą popularnością deszczownie i kolumny natryskowe to wyposażenie łączące w sobie eleganckie wzornictwo oraz wysoki poziom komfortu. Minimalistyczna konstrukcja talerza lub dysku z rączką natryskową i baterią znajduje zastosowanie w przestronnych kabinach, w których z powodzeniem możemy przeprowadzać relaksujące zabiegi. Funkcja przełączania strumienia z górnej głowicy na praktyczną rączkę zwiększa wygodę użytkowania i pozwala dostosować tryb pracy do potrzeb każdego z domowników. Co istotne, tego typu rozwiązania są zwyczajowo wyposażone w ustawienia, ułatwiające przeprowadzenie wodnych zabiegów – takie, jak regulacja intensywności wody – od łagodnie masującego do intensywnego bicza wodnego. Pozwalają one zamienić naszą łazienkę w miejsce relaksu i regeneracji po ciężkim dniu. Warto jednak pamiętać, że deszczownie i kolumny stanowią przede wszystkim efektowe uzupełnienie przestronnych kabin. Sprawdzą się więc w łazienkach, w których metraż nie stanowi ograniczenia aranżacyjnego.

Schowane pod tynkiem
Jedną z propozycji zyskujących coraz większe zainteresowanie jest podtynkowa armatura natryskowa. Z uwagi na specyfikę montażu, zakładającą zabudowanie przyłączeń i korpusu baterii w ściennej wnęce, takie rozwiązanie pozwala dopełnić minimalistyczny wystrój łazienki, ułatwiając jednocześnie zachowanie czystości. Na co zwrócić uwagę, kompletując tego typu zestaw? – Podtynkowe wyposażenie natryskowe, składające się z głowicy natryskowej, ramienia mocującego oraz baterii, umożliwia dopasowanie poszczególnych elementów tak, aby były jak najbardziej spójne z wystrojem wnętrza. By zachowały swą estetykę na długo, warto wybrać warianty wykonane z trwałych, odpornych na odbarwienia materiałów, np. mosiądzu pokrytego chromem – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Stały kontakt z wodą determinuje także konieczność wyboru rozwiązań odpornych na negatywne działanie osadów kamiennych, jak np. głowice z systemem samodzielnego czyszczenia typu easy clean – dodaje ekspert. Prócz oryginalnego wzornictwa, za natryskowymi zestawami podtynkowymi przemawiają także względy praktyczne. Dzięki zabudowie części elementów, powiększają się ilość przestrzeni w kabinie. Z powodzeniem więc sprawdzą się w łazienkach, w których wolne miejsce jest na wagę złota.

A to już wiesz?  Wyposażenie do łazienki w stylu retro

Przesuwne uzupełnienie wanny
Najpowszechniej stosowane rozwiązanie, czyli natrysk przesuwny składający się z montowanego na ścianie drążka i przymocowanego do niego uchwytu z rączką, to uniwersalna propozycja, która znajduje zastosowanie w łazienkach o zróżnicowanych wielkościach. Oprócz standardowych kabin, sprawdza się także jako uzupełnienie wanny. Wraz ze składanym parawanem ułatwi wzięcie szybkiego, odświeżającego prysznica. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego wariantu? Przede wszystkim na jakość rączki natryskowej i jej funkcjonalność. Podobnie jak w przypadku deszczowni, warto zainwestować w model umożliwiający kilkustopniową regulację intensywności strumienia. Częste użytkowanie może także wymagać doboru trwałego węża natryskowego, który nie ulegnie zniszczeniu. Solidnością i odpornością na negatywne działanie wody wyróżniają się przede wszystkim modele wykonane z mosiądzu.

Prysznic pod ręką
Znajdującą zastosowanie w łazienkach wyposażonych w wanny alternatywą dla prysznica jest funkcjonalna bateria, umożliwiająca przełączenie strumienia wody z wylewki na rączkę natrysku. – Tego typu warianty, montowane przy pomocy trzech lub pięciu otworów, gwarantują wysoki komfort kąpieli dzięki swobodnej regulacji strumienia. Mocowane na brzegu wanny, stanowią jej ciekawą, oryginalną wzorniczo ozdobę – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Podobnym stopniem funkcjonalności cechują się modele podłogowe, wykorzystywane np. wraz z wannami wolnostojącymi – dodaje ekspert. Decydując się na tego typu rozwiązania, zweryfikujmy jednak czy waga baterii i jej wysokość są dostosowane do parametrów naszej wanny. Takich danych warto poszukać w informacjach podanych przez producenta na opakowaniu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy