Budownictwo

Fasada Roku 2018

Fasada Roku 2018
Blisko 150 elewacji z całej Polski zameldowało się na starcie konkursu Fasada Roku 2018. Wśród nich reprezentanci nie tylko dużych miast jak Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa,

Blisko 150 elewacji z całej Polski zameldowało się na starcie konkursu Fasada Roku 2018. Wśród nich reprezentanci nie tylko dużych miast jak Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Wrocław czy Warszawa, lecz także mniejszych miejscowości jak Białobrzegi, Mielno czy Zalasewo. Teraz czas na pierwsze rozstrzygnięcie, którego reżyserami będą internauci. Przed nami ostatnie dni głosowania!

Wyścig o miano „Fasady Roku 2018” wystartował 1 kwietnia br. i jest już dwunastą odsłoną projektu zainicjowanego w 2007 r. przez firmę Baumit. Jego ideą jest docenienie elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na prezencję samego budynku, ale również odgrywającego istotną rolę w kształtowaniu otaczającego nas krajobrazu. Inicjatywa ta rokrocznie spotyka się z aprobatą środowiska branżowego – już od kilku edycji Patronat Honorowy nad nim sprawują Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA).

148 elewacji na starcie

Wraz z końcem września minął termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu, co oznacza, że na liście pretendentów do tytułu Fasada Roku 2018 nic już się nie zmieni. O krajowe laury walczy w tym roku 148 obiektów, których elewację wykonano przy użyciu materiałów firmy Baumit: 16 budynków jednorodzinnych, 81 budynków wielorodzinnych, 28 budynków po termomodernizacji, 12 budynków niemieszkalnych oraz 11 budynków historycznych po renowacji. Przed jurorami nie lada wyzwanie. Poziom zgłoszeń jest na tyle wyrównany, że już dziś możemy powiedzieć, że o zwycięstwie będą decydowały najdrobniejsze detale.

Internauci przy głosie!

Znamy wszystkich kandydatów, przed nami etap rozstrzygnięć. Do pierwszego z nich dojdzie już na koniec października br., kiedy zamknięte zostanie głosowanie online, które od 1 kwietnia br. trwa na stronie www.fasadaroku.pl. Zasady plebiscytu są proste. Przypomnijmy, że każdy ma do rozdysponowania pulę 5 głosów (po jednym w każdej kategorii). Projekty, które zbiorą ich najwięcej w swoich grupach, zostaną uhonorowane „Wyróżnieniem Internautów”. Możecie wesprzeć projekty ze swojego regionu lub zabawić się i sprawdzić czy wasze wybory pokryją się z werdyktem Jury, które wejdzie do gry już w listopadzie. To właśnie ich głos zdecyduje o tym komu w udziale przypadnie nagroda główna w postaci prestiżowego tytułu Fasada Roku i 10 000 zł. Tym samym poznamy również pierwszych 5 z 30 obiektów, które będą reprezentowały Polskę w międzynarodowej odsłonie konkursu – Baumit Life Challenge. Zwycięzcy edycji 2018 i 2019 udział mają z góry zagwarantowany.

A to już wiesz?  Szalunki z mfp®

Patronat Honorowy nad Fasadą Roku 2018 objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA). Wśród mediów patronujących 12-tej edycji konkursu firmy Baumit znalazły się tak prestiżowe redakcje jak: „Architektura-Murator”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, a także portale internetowe: architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl, sztuka-architektury.pl czy muratorplus.pl.

Więcej informacji o konkursie na stronie:
www.fasadaroku.pl

a także na:
www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 24 lat firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy