Budownictwo

@Home – najem długoterminowy w duchu skandynawskim zadebiutuje już na początku roku na gdańskiej Zaspie

@Home – najem długoterminowy w duchu skandynawskim zadebiutuje już na początku roku na gdańskiej Zaspie
@Home – najem długoterminowy w duchu skandynawskim zadebiutuje już na początku roku na gdańskiej Zaspie Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego wkracza na rynek budownictwa mieszkaniowego.

@Home – najem długoterminowy w duchu skandynawskim zadebiutuje już na początku roku na gdańskiej Zaspie

Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego wkracza na rynek budownictwa mieszkaniowego. @Home to nowa inwestycja dedykowana młodym profesjonalistom, przeznaczona na wynajem długoterminowy, w której nowoczesne rozwiązania technologiczne idą w parze z oryginalnym designem i funkcjonalnym wyposażeniem lokali i części wspólnych. Równocześnie to jeden z najbardziej ekologicznie wzniesionych budynków mieszkalnych w Gdańsku.

@Home to pięciokondygnacyjna inwestycja wybudowana przy al. Rzeczypospolitej. W jej DNA wpisane są najnowsze trendy skandynawskiego budownictwa, co przekłada się zarówno na ciekawy design, ekologię jak i standard życia mieszkańców. Została tak zaprojektowana, aby doskonale współgrać przestrzennie z charakterystycznymi dla gdańskiej Zaspy zabudowaniami i wpisywać się w otoczenie zarówno pod względem skali, jak i bryły.

Co więcej, reprezentacyjną strefę wejścia, elewację, jak i przestrzenie wspólne @Home będą zdobiły grafiki wywodzącego się z Gdańska, uznanego w Polsce i na świecie artysty – muralisty, malarza, rzeźbiarza, twórcy instalacji artystycznych – Seikona. Budynek opatrzony inspirującą grafiką tworzy kolejną część niepowtarzalnej galerii malarstwa wielkoformatowego na Zaspie.

Najemcy, decydując się na zamieszkanie w @Home będą mogli żyć ze świadomością, że wybrali obiekt, który poprzez planowane i ściśle monitorowane procesy pozwala na znaczne ograniczenie wpływu budowy na środowisko naturalne. Przyjęty model powoduje skrócenie aż o połowę czasu realizacji budynku, co przekłada się na mniejszy hałas i uciążliwość dla sąsiedztwa

Dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań istotne będzie wykorzystanie nowoczesnych technologii powstania budynku, które pozwalają znacznie zredukować zużycie energii elektrycznej i surowców naturalnych, a ilość odpadów budowlanych i tzw. ślad węglowy są niższe nawet o 90%.

Zastosowane w obiekcie rozwiązania techniczne zmniejszają zapotrzebowanie na energię i zapewniają mieszkańcom nawet dwukrotnie większy względem norm komfort akustyczny.

Technologia prefabrykacji i budownictwa modułowego zastosowana przy budowie inwestycji dopracowywana jest od 80 lat, a w Skandynawii stanowi 80% rynku. Ten sposób realizacji pozwala w większym stopniu uniezależnić budynek od trudnych warunków atmosferycznych i zapewnić większy komfort życia jego mieszkańcom. W Japonii opisana technologia zyskuje na popularności z powodu wysokiej jakości i odporności na trzęsienia ziemi, jak również zmienne warunki hydrologiczne. Najwyższa jakość i w pełni kontrolowane standardy wykonania pozwalają również na budowę wysokościowców w tym systemie. Największym istniejącym już budynkiem jest londyński Ten Degrees, położony przy 101 George Street w dzielnicy Craydon. Jego wieże sięgają 44 i 38 pięter. Jednak już w 2023 roku tytułem lidera będzie mógł się poszczycić powstający w Singapurze Avenue South Residences, który ma sięgnąć aż 56 kondygnacji. Znajdą się w nim aż 1074 mieszkania.

A to już wiesz?  JAK UKŁADAĆ BRUK NA DUŻYCH POWIERZCHNIACH

Każdy z funkcjonalnie zaprojektowanych lokali @Home będzie w pełni wyposażony i umeblowany. Za wystrój wnętrz i części wspólnych odpowiedzialna jest pracownia Design Anatomy, która w swoim portfolio posiada nagrody za zrealizowane przestrzenie biurowe i rekreacyjne w ramach centrum biurowego Olivia Business Centre, wnętrza piętra widokowego Olivii Star czy centrum konferencyjno-eventowego na 34 piętrze tego budynku. Pracownia ma w swoim portfolio również realizację Olivii Garden, nagrodzonego prestiżową nagrodą CIJ Awards 2021 za najlepszy projekt architektury wnętrz w Polsce, wypełnionego egzotyczną roślinnością ogrodu, który od maja wita gości w Olivii Business Centre w Gdańsku.

Wnętrza inwestycji przy al. Rzeczypospolitej tworzą w centrum miasta przyjazne przestrzenie emanujące pozytywną energią – mówi Anna Branicka, architekt wnętrz Design Anatomy. Chcemy, żeby każdy poczuł się wyjątkowo w swojej własnej przystani, gdzie harmonijnie łączą się i uzupełniają estetyka, funkcjonalność i prostota. Całość utrzymujemy w skandynawskiej stylistyce, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach, łączących się z naturalnymi i ekologicznymi materiałami.

Architekci postawili na oryginalny design, komfort i zadbali o detale, które zapewnią wysoki standard życia: Posadzki i fragmenty ścian w ciepłym kolorze drewna zestawiamy z naturalnym betonem i bielą ścian. Dzięki temu stanowią neutralne tło, które uzupełnione zostało miękkimi, kolorowymi tkaninami, tworząc przestrzeń o wyjątkowo domowym charakterze. Tutaj każdy element odgrywa istotną rolę pod względem funkcjonalnym, począwszy od kompaktowych i ergonomicznych łazienek, w pełni wyposażonych aneksów kuchennych, aż po przestronne zabudowy meblowe, wieszaki i półki na ścianach. Wiele uwagi poświeciliśmy strefom sypialnym, dlatego znajdują się w nich odpowiednio wygodne łóżka i dodatkowe zasłony, które czynią tę strefę bardziej intymną. Wiemy, jak ważne jest światło dzienne, a więc obszerne okna zainspirowały nas do zaprojektowania szerokich parapetów w formie siedzisk z poduchami, które w ciągu dnia zapewniają relaks z widokiem za oknem oraz wspomagające naszą witalność, naturalne światło. Natomiast wieczorem oferują idealne miejsce do relaksu z książką czy pogaduszek z przyjaciółmi przy ciepłym świetle lampy i kubku herbaty.

A to już wiesz?  Co na podłogę, podpowiada arch. Izabela Widomska, czyli krótko o podłogach modnych, pięknych i wygodnych

Myśląc o komforcie życia, nawiązywaniu przyjaźni i budowaniu energetycznej społeczności, Architekci z Design Anatomy zadbali o przestrzenie wspólne w ogrodzie, wnętrzach, czy na zielonym dachu budynku. Co może się tu dziać? Sesja jogi czy seans kina letniego na tarasie? Relaks wśród zieleni w ogrodzie? Rozmowy o książce w strefie spotkań sąsiedzkich, którą odnalazłem na współdzielonym regale czy sesja planszówki w oczekiwaniu na rzeczy z pralni? Rozwiązania przyjęte w budynku będą inspirować i aktywizować. Zależało nam na nawiązaniu do wyjątkowej kreatywności i energii tak charakterystycznej dla Zaspy. Wpisując się w kreacje Seikona wlewające się do wnętrza budynku, postawiliśmy przy tym na swobodę i kreatywny luz, pozostawiając miejsce na działania zainicjowane przez samych mieszkańców. To pozwoli im poczuć się jeszcze bardziej u siebie – podkreśla Anna Branicka.

Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki, a część lokali na wyższych piętrach będzie posiadała balkony. Doskonałym dopełnieniem całości jest taras na dachu budynku i tarasy zlokalizowane na pośrednich kondygnacjach przeznaczone do użytku wszystkich Najemców. Będą to ciekawie zaaranżowane przestrzenie z meblami ogrodowymi i grafikami Seikona, więc z pewnością zapewnią doskonałe warunki do pracy lub wypoczynku w ciągu dnia, a wieczorem do organizacji letnich spotkań z sąsiadami czy najbliższymi. Przed budynkiem znajdą się miejsca na hulajnogi elektryczne oraz miejsce parkingowe dla pojazdów carsharingowych. W zamykanej i monitorowanej hali garażowej znajdują się m.in. rowerownia i pomieszczenia na dodatkowe rzeczy.

Wynajmowane lokale będą w pełni serwisowane, co odróżnia najem oferowany przez @Home od najmu indywidualnego. Dla najemców oznacza to przede wszystkim jednolity standard, stabilność umowy najmu, sprawną obsługę techniczną oraz komfort użytkowania lokalu, który ma swojego opiekuna dostępnego codziennie na miejscu. W @Home najemcy będą mogli liczyć na rozszerzenie możliwości, w stosunku do rynkowego standardu tego typu obiektów. Chcąc zagwarantować naszym Klientom najwyższą jakość usług stworzyliśmy nasz produkt oraz profesjonalną spółkę operatorską w oparciu o wiedzę doświadczonych specjalistów z branży nieruchomości, rynku najmu w Polsce i za granicą. Najemcy @Home będą mogli skorzystać z wygodnych rozwiązań systemowych, pomocy dedykowanego doradcy, czytelnych rozliczeń mediów, sprawnej obsługi technicznej i szerokiego zakresu usług uzupełniających, które łącznie mają szansę stać się naszym wyróżnikiem na rynku najmu instytucjonalnego. – dodaje Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży.

A to już wiesz?  Dobrze zaprojektowane nawierzchnie, mają „charakter” i wdzięk

@Home jest realizowany i będzie zarządzany przez zespół osób, który stoi za sukcesem Olivia Business Centre i skieruje swoja ofertę do klientów indywidualnych w ramach najmu instytucjonalnego, jak i firm szukających mieszkań dla swoich pracowników. Lokale dedykowane są przede wszystkim młodym profesjonalistom w wieku około 25-40 lat, osobom aktywnym zawodowo oraz pracownikom licznych biurowców zlokalizowanych w biznesowym centrum Trójmiasta.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy