Ogrzewanie

Ogrzewacz wody z pompą ciepła

Ogrzewacz wody z pompą ciepła
Ogrzewacz wody z pompą ciepła Ogrzewacz termodynamiczny, który instaluje się w piwnicy czy garażu, to połączenie pompy ciepła i zasobnika c.w.u. Dzięki energii z powietrza,

Ogrzewacz wody z pompą ciepła

Ogrzewacz termodynamiczny, który instaluje się w piwnicy czy garażu, to połączenie pompy ciepła i zasobnika c.w.u. Dzięki energii z powietrza, ogrzewa wodę taniej niż węgiel, gaz ziemny, olej opałowy czy prąd. Można zarządzać nim zdalnie, za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie.

W pomieszczeniu gospodarczym.
Do swojej pracy, Explorer wykorzystuje energię z otaczającego powietrza, w pomieszczeniu gospodarczym typu:
– pralnia
– piwnica
– garaż
– kotłownia.
Znajdująca się wewnątrz urządzenia, pompa ciepła, zamienia to powietrze w ciepło właściwe, które wykorzystane zostaje do ogrzania wody, znajdującej się wewnątrz zasobnika.

Współpraca z innymi źródłami ciepła.
Ogrzewacz termodynamiczny może korzystać z niezależnych źródeł energii, które znajdują się na wyposażeniu urządzenia:
– pompa ciepła
– grzałka elektryczna.

Natomiast model coil, dzięki wbudowanemu wymiennikowi spiralnemu, może współpracować również z zewnętrznymi źródłami ciepła jak:
– system solarny
– kocioł grzewczy
– kominek z płaszczem wodnym.

Zużywa mało prądu.
Dzięki darmowej energii znajdującej się w otoczeniu, Explorer, aby wytworzyć ciepłą wodę, zużywa do 80% mniej energii elektrycznej, niż klasyczny ogrzewacz elektryczny, tej samej pojemności. W przypadku urządzenia współczynnik COP wynosi od 2 do 6 kWh energii wytworzonej, przy pobraniu 1 kWh energii elektrycznej.

Szacunkowy koszt ogrzania 200 L wody wynosi:
– 1,31 zł Explorer
– 1,80 zł węgiel
– 2 zł gaz ziemny GZ50
– 3,20 zł olej opałowy
– 4,87 zł prąd.

Chłodzenie podczas lata.
Efektem ubocznym w procesie wymiany ciepła, jest powietrze o obniżonej wartości, które zostaje wydalone poza budynek mieszkalny. Jednak może zostać wykorzystane do chłodzenia pomieszczeń. Średnio w skali doby temperatura pomieszczenia, w którym pracuje ogrzewacz termodynamiczny, może ulec obniżeniu o 6 st.C.

Zdalne sterowanie.
Urządzenie wyposażone zostało w cyfrowy programator sterujący Nomad, z wyświetlaczem LCD, który umożliwia współpracę z ogniwami fotowoltaicznymi. Dzięki dwukierunkowej komunikacji radiowej, zarządzać nim można, za pomocą aplikacji Cozytouch w telefonie.

A to już wiesz?  Grzejniki w pokojach dziecięcych

Dzięki sterownikowi:
– analizujemy zużycie energii i szacujemy jej koszty
– programujemy dłuższe nieobecności (weekend, wakacje)
– otrzymujemy informacje o ewentualnych usterkach, z podaniem kodu danej usterki.

Pojemność zasobników, jakie Atlantic zastosował w Explorer, wynosi 200 lub 270 litrów, co pokrywa zapotrzebowanie na c.w.u. dla rodziny złożonej z 2 do 6 osób. Model podstawowy kosztuje, w zależności od pojemności, 8 155 lub 8 782 zł. Z kolei model coil 9 410 lub 10 037 zł.

Link do zakładki nt. produktu http://www.atlantic-polska.pl/termodynamiczny/explorer/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy