Wiadomości branżowe

TAURON laureatem nagrody innowacyjności

Grupa TAURON otrzymała od Oracle nagrodę za innowacyjne i efektywne wdrożenie platformy sprzętowo-programowej Exadata-Exalogic, projekt konsolidacji baz danych oraz warstwy SOA na tej platformie.Spółka Grupy TAURON odpowiedzialna za integrację obszaru IT - TAURON Obsługa Klienta - uruchomiła pierwszą w Europie instalację sprzętowo-programową Exalogic-Exadata w oparciu o zwirtualizowane środowisko integracyjne Oracle ESB działające w architekturze Private Cloud. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach centralizacji systemów bilingowych.W ramach wdrożenia, które trwało od marca 2013 roku, uruchomiono usługi integracyjne w zakresie łączenia systemów billingowych z systemami akwizycji danych odczytowych, jak również z systemami zarządzania aparaturą pomiarową. Ponadto, na nową infrastrukturę zmigrowano i uruchomiono interfejsy do Centralnej Bazy Adresowej oraz Centralnego Rejestru Klientów Grupy TAURON.- Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu, zautomatyzowano i przyspieszono procesy biznesowe, które obecnie zapewniają większe bezpieczeństwo i pewność wprowadzania danych. Samo rozwiązanie architektoniczne z wykorzystaniem Exalogic, który komunikuje się bardzo szybkim protokołem

Grupa TAURON otrzymała od Oracle nagrodę za innowacyjne i efektywne wdrożenie platformy sprzętowo-programowej Exadata-Exalogic, projekt konsolidacji baz danych oraz warstwy SOA na tej platformie.

Spółka Grupy TAURON odpowiedzialna za integrację obszaru IT – TAURON Obsługa Klienta – uruchomiła pierwszą w Europie instalację sprzętowo-programową Exalogic-Exadata w oparciu o zwirtualizowane środowisko integracyjne Oracle ESB działające w architekturze Private Cloud. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach centralizacji systemów bilingowych.

W ramach wdrożenia, które trwało od marca 2013 roku, uruchomiono usługi integracyjne w zakresie łączenia systemów billingowych z systemami akwizycji danych odczytowych, jak również z systemami zarządzania aparaturą pomiarową. Ponadto, na nową infrastrukturę zmigrowano i uruchomiono interfejsy do Centralnej Bazy Adresowej oraz Centralnego Rejestru Klientów Grupy TAURON.

Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu, zautomatyzowano i przyspieszono procesy biznesowe, które obecnie zapewniają większe bezpieczeństwo i pewność wprowadzania danych. Samo rozwiązanie architektoniczne z wykorzystaniem Exalogic, który komunikuje się bardzo szybkim protokołem komunikacyjnych Infiniband z Exadata, zapewnia pięciokrotny wzrost wydajności przetwarzania danych w porównaniu ze standardową instalacją na porównywalnych sprzętowo serwerach – mówi Dariusz Stolarczyk, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. korporacyjnych, odpowiedzialny za obszar IT. – Innowacyjność tego rozwiązania, już nie tylko w skali kraju, ale i Europy, daje nam poczucie dużej satysfakcji i dobrej roboty naszych ekspertów – dodaje Dariusz Stolarczyk.

Wdrożenie opisywanej architektury z elementami SOA Governance odbyło się zgodnie z planem. Prace były realizowane w międzynarodowym środowisku z udziałem specjalistów z TAURON Obsługa Klienta, Oracle Polska oraz Transition Technology.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

A to już wiesz?  Grupa TAURON: W Tychach powstaje nowoczesny blok energetyczny

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy