Podłoga

Wykładzina dywanowa gwarancją bezpieczeństwa w pokoju dziecięcym

02.10.2018 r. Bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność to trzy najważniejsze czynniki, którymi kierujemy się podczas aranżacji pokoju dziecięcego. Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badań i Analiz

02.10.2018 r.

Bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność to trzy najważniejsze czynniki, którymi kierujemy
się podczas aranżacji pokoju dziecięcego. Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badań
i Analiz Rynku ASM na zlecenie sieci sklepów KOMFORT i producentów wykładzin, prawie
72% badanych uważa, że miękka wykładzina dywanowa jest najlepszym rozwiązaniem, gdy mamy
w domu dzieci.

Urządzając pokój swoich pociech dbamy przede wszystkim o funkcjonalność, estetykę
i bezpieczeństwo wyposażenia. Nie da się ukryć, że pokrycie podłogowe to element mieszkania,
z którym maluchy stykają się przez wiele godzin każdego dnia. Właśnie dlatego tak ważne jest,
by spełniało ono określone kryteria oraz żeby posiadało niezbędne atesty i świadectwa badań.
Wykładzina dywanowa to rozwiązanie, które zastosował co trzeci respondent posiadający dziecko. Około 80% badanych zauważyło, że zapewnia ona ciepło, a niewiele mniej, bo prawie
72% podkreśliło, że wykładzina to materiał przyjemny w dotyku. To niezwykle ważny aspekt, ponieważ delikatna skóra dziecka powinna być chroniona od zimna czy szorstkich materiałów. Pozostałe walory, na które respondenci często zwracali uwagę, to miękkość i korzystny stosunek ceny do jakości.
Najlepsze rozwiązanie
Według badań prawie 90% ankietowanych wyraziło zadowolenie, wynikające z podjęcia decyzji
o zamontowaniu wykładziny dywanowej w pokoju dziecięcym. Taki rodzaj nawierzchni ułatwia maluchom stawianie pierwszych kroków, ale też – jak zauważa 89% badanych – zapewnia bezpieczeństwo podczas długich zabaw. 72% badanych przyznało, że zastosowanie puszystego, miękkiego pokrycia podłogowego w domu sprawia, iż momentalnie staje się on bardziej przytulny,
co w przypadku pokoi dziecięcych jest niezwykle istotne.
Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nieco inny aspekt wykładzin dywanowych – ich kolorystyka
i bogate wzornictwo stymulują dziecięcą wyobraźnię. Bajkowe postacie lub modne, energetyzujące barwy, pomogą stworzyć wyjątkowy charakter wnętrza, w którym najmłodsi będą chętnie spędzać czas. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się również stonowane kolory wykładzin, które idealnie wkomponują się w niemowlęcą stylistykę pomieszczeń.
Dziecko a czysta podłoga
Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie dzieci wiąże się z ciągłą walką o czystą podłogę. Warto więc zastanowić się nad doborem odpowiedniej nawierzchni, która oszczędzi nam problemów w przyszłych zmaganiach z zabrudzeniami. Wykładziny syntetyczne – bo takie są najlepszym rozwiązaniem do pokoi dziecięcych – charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na plamy. Prawie 74% badanych zgodnie twierdzi, że dbanie o czystość wykładziny jest łatwe! Wystarczy systematyczne odkurzanie, a na cięższe zanieczyszczenia − zwilżona letnią wodą szmatka.
Respondenci podkreślają, że wykładzina dywanowa zapewnia dzieciom bezpieczeństwo w większym stopniu niż twarde panele podłogowe, które nie amortyzują bolesnych upadków i poślizgnięć. Dodają, że puszysta, miękka struktura pokrycia podłogowego, to gwarancja komfortu podczas chodzenia (75% badanych). Wyniki badań i poziom satysfakcji respondentów posiadających wykładziny dywanowe w pokojach dziecięcych, to niepodważalny dowód na to, że podczas planowania aranżacji pokoju dziecięcego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

A to już wiesz?  Zdrowy wybór na podłogi

Biuro prasowe KOMFORT

Na zlecenie KOMFORT oraz 7 producentów wykładzin, badanie przeprowadziła firma ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Dane ankietowe były zbierane w dniach 24-30.08.2018 r., za pomocą techniki CAWI (badanie internetowe). Próba badawcza wyniosła N=1 743, z czego dobór próby oparty był proporcjonalnie dla populacji, o wiek i płeć. Dodatkowym założeniem doboru próby była realizacja co najmniej N=100 ankiet w każdym województwie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy