Konsorcjum, którego liderem jest spółka ENERGA-Operator otrzymało ponad 19,5 mln dofinansowania od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt ?Smart Toruń- pilotażowe wdrożenie Inteligentnej Sieci En
W ostatni weekend (10-11 lipca 2010) w dwóch Głównych Punktach Zasilania – na Zaspie i w Oliwie pękły porcelanowe przekładniki napięciowe. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, a przerwy w zasilaniu nie trw
Sto dziesięć milionów złotych przeznaczyła na inwestycje w 2010 roku ENERGA – Operator w Oddziale Toruńskim. Prace objęły wybudowanie nowych elementów infrastruktury energetycznej w celu podłączenia
Setki energetyków ENERGA-OPERATOR SA nieustannie pracują nad usuwaniem szkód, jakie wywołał silny wiatr. Bez zasilania pozostaje blisko 50 tys. odbiorców, usuwanie awarii spowalnia trudny dojazd do miejsc
KGHM Polska Miedź oraz TAURON Wytwarzanie, spółka zależna TAURON Polska Energia, zawiązały 5 września spółkę celową pod nazwą Elektrownia Blachownia Nowa. Zajmie się ona kompleksową realizacją inwestycji, która obejmowa
?W czerwcu zawarta została pierwsza transakcja handlowa za pomocą internetowej platformy uruchomionej w ramach Grupy Bilansującej prowadzonej przez TAURON Polska Energia. Tym samym w spółce zakończony został pierwszy etap
TAURON Dystrybucja podpisał porozumienie z reprezentującą 33 nadleśnictwa Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu. Reguluje ono zasady tzw. ustanawiania służebności przesyłu, co w znaczący sposób zwiększy be
TAURON Wydobycie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin wielodzietnych, jako pierwsza ze spółek węglowych w kraju, uruchamia promocję przy zakupie węgla w ramach programu Karty Dużej Rodziny. …
?TAURON Polska Energia, jako jeden z udziałowców, podpisał 8 lipca umowę spółki CC Poland Plus, która stwarza podstawy do funkcjonowania polskiego węzła Wspólnoty Wiedzy i Innowacji KIC InnoEnergy. Zad
Zaangażowanie inwestycyjne Grupy ENERGA w Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej było głównym tematem rozmów prezydenta miasta Janusza Kotowskiego i wiceprezesa ENERGA SA Romana Szyszko.Należące do gmin