Energetycy nie ustają w wysiłkach o przywrócenie zasilania na terenie objętym trudnymi warunkami pogodowymi. Oddziały w Olsztynie i ElbląguNa terenie działania Oddziału w Olsztynie bez prądu pozostawało około 660 odb
Program inwestycyjny ENERGA-OPERATOR na lata 2009-2011, finansowany ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) oraz Nordyckiego Banku Inwestycyjnego (NIB) w łącznej kwo
Energia na Oszczędzanie to nowy projekt ENERGA-Operator, którego celem jest wsparcie odbiorców w racjonalnym korzystaniu z energii elektrycznej. 900 losowo wybranych klientów otrzyma szczegółowe dane oraz praktyczne wskazówki, o
Trwa konsolidacja z podmiotami Grupy TAURON spółek Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego, nabytego w grudniu ubiegłego roku od Vattenfalla. Wszystkie przejęte podmioty zmieniły już nazwy. …
TAURON Ciepło podpisał 19 sierpnia umowę z Control Process na budowę trzech kotłów olejowo-gazowych o mocy sumarycznej około 114 MWt w Zakładzie Wytwarzania Katowice. Inwestycja o wartości ok. 55 mln zł, która zostanie przek
Energa-Operator w Toruniu walczy z kradzieżami i dewastacją elementów sieci elektroenergetycznej. Tylko w pierwszej połowie roku 2012 skradziono 40 transformatorów. Sojusz przeciw złodziejom infrastruktury energetycznej, kolejowe
Elektrociepłownia Tychy z Grupy TAURON zawarła umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację bloku ciepłowniczego. W ram
Energetycy przywrócili już zasilanie u wszystkich klientów z obszaru Wejherowa. Dziś, w piątek, 19 listopada po godz. 15, awaria transformatora w Głównym Punkcie Zasilania pozbawiła prądu częś�
ENERGA-Operator pierwszy raz w historii realizowała planowe prace na sieci ze wskaźnikiem średniej przerwy w dostawach energii wynoszącym poniżej 1 godziny na odbiorcę. W sumie wskaźnik SAIDI określający łączne (plan
Energa-Operator otrzyma blisko 9 milionów zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wspierającego działania w zakresie efektywnej dy