Elektroenergetyka Energia odnawialna Wiadomości branżowe

Słupsk: Sytuacja poprawia się z godziny na godzinę – godz. 20.30

Słupsk: Sytuacja poprawia się z godziny na godzinę – godz. 20.30
 stan na 16.30 Wg raportów służb technicznych słupskiego Oddziału ENERGI-OPERATOR z godz. 16.30 -  do 18 zmniejszyła się liczba uszkodzonych odcinków linii SN i do 67 zmalała liczba niezasilonych stacji energetycznych. Liczba niezasilonych linii i stacji z godziny na godzinę maleje. Nieprzerwanie  25 brygad energetyków usuwa skutki wczorajszej nawałnicy. W powiecie słupskim i bytowskim liczba odbiorców pozbawionych  zasilania zmniejszyła się do 60. Prąd nie płynie do miszkańców Grabówka w powiecie słupskim i mieszkańców gmin: Bytów, Parchowo, Czarna Dąbrówka w powiecie bytowskim. Najtrudniejsza sytuacja pozostaje nadal w gminach: Czarna Dąbrówka, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Główczyce, Wicko - na terenie działania Rejonu Dystrybucji w Lęborku. Tutaj nadal ok. 1200 odbiorców pozostaje bez zasilania. Do naprawy pozostały najtrudniejsze odcinki, gdzie potrzebny jest ciężki sprzęt. Energetycy do późnych godzin wieczornych tam gdzie będzie to jeszcze możliwe i bezpieczne będą usuwać skutki nawałnicy. Następny komunikat ok.
 stan na 16.30

 Wg raportów służb technicznych słupskiego Oddziału ENERGI-OPERATOR z godz. 16.30 –  do 18 zmniejszyła się liczba uszkodzonych odcinków linii SN i do 67 zmalała liczba niezasilonych stacji energetycznych. Liczba niezasilonych linii i stacji z godziny na godzinę maleje. Nieprzerwanie  25 brygad energetyków usuwa skutki wczorajszej nawałnicy. W powiecie słupskim i bytowskim liczba odbiorców pozbawionych  zasilania zmniejszyła się do 60. Prąd nie płynie do miszkańców Grabówka w powiecie słupskim i mieszkańców gmin: Bytów, Parchowo, Czarna Dąbrówka w powiecie bytowskim. Najtrudniejsza sytuacja pozostaje nadal w gminach: Czarna Dąbrówka, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Główczyce, Wicko – na terenie działania Rejonu Dystrybucji w Lęborku. Tutaj nadal ok. 1200 odbiorców pozostaje bez zasilania. Do naprawy pozostały najtrudniejsze odcinki, gdzie potrzebny jest ciężki sprzęt. Energetycy do późnych godzin wieczornych tam gdzie będzie to jeszcze możliwe i bezpieczne będą usuwać skutki nawałnicy.

 
Następny komunikat ok. godz.21.00
 
godz. 12.30 
UWAGA-ZDJĘCIA NA DOLE MATERIAŁU
Wg raportów służb technicznych słupskiego Oddziału ENERGI-OPERATOR z godz. 13.00 –  do 26 zmniejszyła się liczba uszkodzonych odcinków linii SN i do 105 zmalała liczba niezasilonych stacji energetycznych. Sytuacja jest dynamiczna. Nieprzerwanie  ponad 100 energetyków usuwa skutki wczorajszej nawałnicy. W powiecie słupskim i bytowskim w liczbie 300 odbiorców – bez zaslania  pozostają mieszkańcy – Karzcina, Grabówka, Żelek, Żelkówka, Dargacza, Jamrzyna, Ochodza, Goszczyna, Niemczewa, Gałąźni Małej, Świerlubia, Lednika. W ciągu ostatnich godzin zostali zasileni mieszkańcy Wołczy Małej i Pasieki. Najtrudniejsza sytuacja pozostaje nadal w gminach: Czarna Dąbrówka, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo – na terenie działania Rejonu Dystrybucji w Lęborku. Tutaj nawałnica poczyniła największe szkody. Na zasilanie w tych gminach oczekuje ok.1500 odbiorców. Do naprawy pozostały najtrudniejsze odcinki, gdzie potrzebny jest ciężki sprzęt i energetycy pracują  w bardzo trudnych warunkach.  Służby energetyczne robią wszystko, aby zasilanie odbiorców przywrócić najszybciej jak to będzie możliwe
 
 
 
Następne infomacje ok. godz.17.00

 

A to już wiesz?  Kalisz: Inwestycje ENERGA-OPERATOR SA wspierają rozwój Wielkopolski Południowej

 

godz. 9.30

Wg raportów służb technicznych słupskiego Oddziału ENERGI-OPERATOR z godz. 9.30 –  do 27 zmniejszyła się liczba uszkodzonych odcinków linii SN i do 114 zmalała liczba niezasilonych stacji energetycznych.  Do 33 zwiększyła się liczba pracujących brygad Pogotowia Energetycznego.

Naprawy wymagają dotarcia w  bardzo trudne miejsca ze specjalistycznym sprzętem. W powiecie słupskim bez zasilania pozostają mieszkańcy Karzcina, Grabówka, Żelek, Żelkówka, Dargacza. W powiecie bytowskim bez zasilania są mieszkańcy Jamrzyna, Ochodza, Goszczyna, Niemczewa, Gałąźni Małej, Świerlubia, Lednika, Pasieki, Wołczy Małej. Najtrudniejsza sytuacja pozostaje nadal w gminach Czarna Dąbrówka, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo na terenie działania Rejonu Dystrybucji w Lęborku.  Służby energetyczne robią wszystko, aby zasilanie odbiorców przywrócić najszybciej, jak to będzie możliwe.

 

Kolejny komunikat podamy ok. godz. 13.00

godz. 7.00

Wg raportów służb technicznych słupskiego Oddziału ENERGI-OPERATOR z godz. 7.00 – nadal uszkodzonych pozostaje 29 odcinków linii SN. Sytuacja jest dynamiczna,  liczba  niezasilonych stacji z godziny na godzinę zmniejsza.się. Od wczesnych godzin rannych pod ścisłym nadzorem dyspozytorów Regionalnej Dyspozycji Mocy do pracy przystąpiły 22 brygady Pogotowia Energetycznego. Naprawy wymagają dotarcia w  bardzo trudne miejsca ze specjalistycznym sprzętem. Najtrudniejsza sytuacja pozostaje nadal w gminach: Czarna Dąbrówka, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo, Bytów, Miastko, Parchowo, Kępice, Studzienice, Tuchomie, Koczała. Szacujemy, że jeszcze ok. 2000 odbiorców nadal pozostaje bez zasilania. Na chwilę obecną  wiatr  słabnie i nie powinno dochodzić do kolejnych uszkodzeń. Służby energetyczne robią wszystko, aby zasilanie odbiorców przywrócić najszybciej jak to będzie możliwe. 

 

Kolejny komunikat podamy ok. godz. 11.00

 

Następne infomacje ok. godz. 21.00

 

 

Następne infomacje ok. godz.21.00
 

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy