18 września na terenie budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III miało miejsce symbolicznie wbicie pierwszej łopaty. Prace przy realizacji projektu potrwają do 2019 r.…
Po ustabilizowaniu się poziomu wody na zalanych terenach, brygady Pogotowia Energetycznego pracują nad takim skonfigurowaniem sieci energetycznej, by maksymalnie ograniczyć zasięg koniecznych wyłączeń.Głównym zadaniem s
Zarząd TAURON Wytwarzanie, spółki z Grupy TAURON, zatwierdził 24 stycznia wynik prac komisji przetargowej, której zadaniem było wyłonienie wykonawcy bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Wybran
We Wrocławiu powstaje nowe centrum zarządzania siecią Tauron Dystrybucja. W czterokondygnacyjnym budynku we Wrocławiu monitorowane będzie działanie sieci elektroenergetycznej obejmującej teren dawnego województwa wrocławskiego
Dobiega końca usuwanie skutków huraganu i śnieżyc, które stały się przyczyną masowych awarii na terenie obsługiwanym przez spółkę (1/4 powierzchni kraju). Spółka zakłada, że do wieczora usunięte zostaną awarie ciąg
Nakłady inwestycyjne elbląskiego oddziału Energi – Operator wzrosły w stosunku do ub. r. o 17 proc. Dzięki tegorocznym pracom poprawi się bezpieczeństwo energetyczne regionu. Pierwszą ze strategicznych inwestycji, kt&oac
13 kwietnia Kazimierz Grzechnik został odwołany przez Walne Zgromadzenie spółki z funkcji prezesa zarządu TAURON Wydobycie. W tym samym dniu wiceprezes zarządu Jerzy Wróbel złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Obecnie z
Setki energetyków ENERGA-OPERATOR SA nieustannie pracują nad usuwaniem szkód, jakie wywołał silny wiatr. Bez zasilania pozostaje blisko 50 tys. odbiorców, usuwanie awarii spowalnia trudny dojazd do miejsc
Sąd Rejonowy w Tarnowie oddalił wniosek spółki z Grupy TAURON – Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa sp. z o.o. w likwidacji o ogłoszenie jej upadłości. Wniosek w tej sprawie został złożony przez likwidator
Neonet, Lukas Bank, Grupa Zakupowa firm Bosch, BSH, Siemens, Hoop Polska – to tylko kilka z firm działających na terenie całego kraju, które w 2011 roku będą korzystać z energii sprzedawanej przez Tauron Polska Energ