Prawie 100 tysięcy mieszkańców Śląska wzięło udział w Pierwszym Śląskim Spisie Energetycznym. Odpowiadali na pytania dotyczące swoich oczekiwań związanych z korzystaniem z energii elektrycznej. To pierwsze tego typu
Zarząd TAURON Polska Energia zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki. Podczas obrad, które odbędą się 24 kwietnia w Katowicach, rozpatrzone zostaną m.in. uchwały w sprawie: skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy
ENERGA-Operator SA przystąpiła do europejskiego stowarzyszenia EDSO for Smart Grids. Organizacja ta, współpracując z Komisją Europejską, buduje nowe standardy rozwoju i zarządzania, jak też uczestniczy w tworzeniu regulacji
Zaangażowanie inwestycyjne Grupy ENERGA w Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej było głównym tematem rozmów prezydenta miasta Janusza Kotowskiego i wiceprezesa ENERGA SA Romana Szyszko.Należące do gmin
Spółka ENERGA-Operator zawarła umowę o współpracy z koncernem The Chugoku Electric Power Co., Inc. w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii i rozwoju inteligentnych sieci. ENERDZE przyniesie to wiedzę w zakres
Każdego roku w trakcie prac remontowo-budowlanych dochodzi do kilkudziesięciu wypadków wskutek porażenia prądem elektrycznym. W ostatnich dwóch latach zmarło w Polsce z tego powodu ponad trzydzieści osób, a blisko czterdzieśc
?Zarząd TAURON Polska Energia przedłoży Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu spółki rekomendację wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy w wysokości około 263 mln zł. Jeśli akcjonariusze zaakceptują tę propozycję, na jedną akcj�
Raportowana EBITDA za dziewięć miesięcy 2013 r. na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznej – ok. 3 mld zł. Po eliminacji istotnych zdarzeń jednorazowych (odpisy aktualizujące) raportowana EBITDA wyniosłaby 3,3 mld zł, co
TAURON Dystrybucja wybuduje stację elektroenergetyczną wysokiego napięcia ?Ustronie? w Lubinie. Zgodnie z planem w marcu 2014 roku sieć energetyczna w tym regionie wzbogaci się o nowy punkt zasilania. Inwestycja jest warta ponad 3
W 2012 r. na inwestycje energetyczne na Pomorzu Środkowym w słupskim i koszalińskim Oddziałach ENERGA-OPERATOR wydano w ponad 249 mln zł,- Na inwestycje energetyczne w 2013 r. zaplanowano 255 mln zł,- 158 mln zł,- będ