Pilotowa instalacja aminowego usuwania dwutlenku węgla ze spalin rozpoczęła 25 kwietnia pracę w Elektrowni Łaziska. To pierwszy tego typu projekt badawczy w Polsce, prowadzony przez Grupę TAURON przy współpracy Instytutu Chemic
Firma Nielsen Norman Group (Fremont, California, USA) wybrała 10 najlepszych intranetów świata w 2015 roku. W swoim najnowszym raporcie pośród najlepszych systemów wymienia Tauronet ? wspólny intranet spółek Grupy TAURON. &hel
Pokaz niezwykłych eksperymentów fizycznych, przejazd kolejką po poznańskim zoo oraz pełen wrażeń spacer po palmiarni – to tylko część atrakcji, w których wzięli udział uczniowie zabrani przez ENERGĘ na w
ENERGA-Operator SA dołączyła do międzynarodowej organizacji PRIME Alliance, skupiającej największych uczestników rynku inteligentnych sieci elektroenergetycznych. Celem organizacji jest stworzenie globalnego standardu komunikacj
Sterowanie przesyłem energii elektrycznej z jednego miejsca, niezwykle ważne m. in. w czasie rozległych awarii wywołanych klęskami żywiołowymi, to jedna z zalet właśnie uruchomionej Centralnej Dyspozycji Mocy Energi-Operator.
Lekcje prowadzone przez ekspertów, kreatywne konkursy i multimedialne materiały edukacyjne ?Grupa TAURON rozpoczyna kolejną kampanię z cyklu ?Bezpieczniki TAURONA?. Po akcji związanej z bezpieczeństwem zawierania umów sprzedaż
W TAURON Ciepło pomyślnie zakończono weryfikację raportów emisji CO2 za rok 2014. Konieczność przeprowadzania corocznego audytu związana jest z uczestnictwem jednostek wytwórczych spółki w Europejskim Systemie Handlu Uprawn
18 września na terenie budowy bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III miało miejsce symbolicznie wbicie pierwszej łopaty. Prace przy realizacji projektu potrwają do 2019 r.…
Rozbudowa sieci energetycznej, związana z przyłączeniami nowych klientów i odnawialnych źródeł energii, pochłonie największą część budżetu inwestycyjnego płockiego oddziału Energa – Operator SA. Kluczo
TAURON Ciepło realizuje kampanię społeczną „Niska emisja – wysokie ryzyko”, zachęcając mieszkańców Śląska i Zagłębia do zmiany sposobu ogrzewania na ciepło systemowe. …