Rozwój energetyki w oparciu o środki planowane w przyszłej perspektywie budżetowej UE 2014-2020 był tematem odbywającej się 19 listopada w Katowicach konferencji przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, która odbył
Mniej awarii na terenach wiejskich i podmiejskich – taki cel zakładają przyjęte przez Energę–Operator nowe standardy techniczne dotyczące modernizacji sieci przebiegającej przez tereny leśne. Zgodnie z nimi wszystkie
Energa-Operator zainstaluje 310 tysięcy inteligentnych liczników w technologii PRIME w ramach kolejnego etapu realizacji projektu inteligentnego opomiarowania w spółce. Urządzenia dostarczy konsorcjum Arcus SA i T-Matic Systems
W 2012 r. na inwestycje energetyczne na Pomorzu Środkowym w słupskim i koszalińskim Oddziałach ENERGA-OPERATOR wydano w ponad 249 mln zł,- Na inwestycje energetyczne w 2013 r. zaplanowano 255 mln zł,- 158 mln zł,- będ
Energa-Operator SA wypracowała koncepcję działania na rynku energii jako Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) i kompleksowo informatyzuje swoje procesy tworząc Platformę Obsługi Konkurencyjnego Rynku Energii. Jako drugi w Polsc
TAURON Wytwarzanie rozpoczyna budowę bloku 910 MW w Jaworznie ? w kwietniu spółka podpisała umowę z generalnym wykonawcą ? konsorcjum Rafako-Mostostal, a w czerwcu wybrano inżyniera kontraktu, którym został Energopomiar Gliwic
Wzrost przychodów Grupy TAURON o niemal 13 proc. do ponad 15,4 mld zł w 2010 r. z prawie 13,7 mld zł rok wcześniej. Zwiększenie EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) o niemal 5 proc. z ponad 2,6 mld zł
TAURON Polska Energia oraz siedem banków podpisały 28 października umowę podwyższającą o 3 mld zł wartość zawartego w grudniu ubiegłego roku programu obligacji opiewającego na kwotę 1,3 mld zł. Wartość programu wy
TAURON Polska Energia otrzymał od kapituły konkursu ?The Best Annual Report 2013? nagrodę główną za raport roczny Grupy TAURON za 2013 rok. Spółka otrzymała również wyróżnienie za raport roczny w internecie.…
Data 25 03 2022Blackout może się zdarzyć – jak zabezpieczyć dom?GDAŃSK – W połowie lutego tego roku z powodu wichur i burz bez prądu pozostawało jednocześnie nawet 1,2 mln odbiorców w Polsce. Gwałtowne zjawiska pogodo