Południowy Koncern Energetyczny z Grupy TAURON w ramach realizacji strategicznego programu ograniczania emisji zanieczyszczeń rozpoczął inwestycję pn. Budowa instalacji odazotowania spalin i modernizacja bloków 200 MW w Ele
W Zespole Elektrociepłowni Bielsko-Biała, zakładzie należącym do Południowego Koncernu Energetycznego z Grupy TAURON, powstaje blok węglowy, który wytwarzać będzie energię oraz ciepło w skojarzeniu, o mocy 50 MWe i 10
Elektrociepłownia Tychy z Grupy TAURON zawarła umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację bloku ciepłowniczego. W ram
?W Stalowej Woli powstanie park technologiczno-przemysłowy. List intencyjny w tej sprawie 21 września podpisali przedstawiciele TAURON Polska Energia i Urzędu Miasta w Stalowej Woli. TAURON liczy, że po zrealizowaniu przedsięwzi�
Elektrociepłownia Stalowa Wola podpisała 26 kwietnia umowę z hiszpańską firmą Abener, generalnym wykonawcą bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli. Kontrakt, o wartości netto 1,57 mld złotych, dotyczy budowy największej w Polsc
ENERGA-Operator uruchamia możliwość dokonania zgłoszenia braku zasilania drogą emailową. Ma to związek z faktem, iż pomimo dysponowania przez spółkę 600 liniami telefonicznymi w dwóch centrach zgłoszeniowych, czas oczekiwa
ENERGA-Operator SA dołączyła do międzynarodowej organizacji PRIME Alliance, skupiającej największych uczestników rynku inteligentnych sieci elektroenergetycznych. Celem organizacji jest stworzenie globalnego standardu komunikacj
W ciągu ostatniego stulecia tylko dwa razy na ścianach dziedzińca Zamku Królewskiego na Wawelu można było oglądać przepięknie tkane arrasy. Podczas tegorocznej krakowskiej Nocy Muzeów można je było zobaczyć po raz trzeci.
TAURON Ciepło rusza z kampanią, która pokaże mieszkańcom regionu jak można diametralnie poprawić komfort ich życia w budynkach wielorodzinnych. Ponad miliard złotych w ramach likwidacji niskiej emisji, kolejne miliony z progra
Energa-Operator SA zainwestuje w tym roku 35 mln zł w wymianę liczników starego typu na urządzenia umożliwiające zdalny odczyt danych. Zyskają na tym klienci przemysłowi spółki, którzy będą mogli na bież