Wiadomości branżowe

Dual fuel: przyszłość polskiego rynku energii i gazu

Dual fuel: przyszłość polskiego rynku energii i gazu
Wypadkową liberalizacji rynku energii w Polsce jest tzw. oferta dual fuel, umożliwiająca odbiorcy zakup prądu i gazu od tego samego sprzedawcy. DUON, który jako pierwszy w Polsce wprowadził to rozwiązanie prognozuje jego rozwój.Dual fuel to oferta, w ramach której przedsiębiorstwa energetyczne równolegle sprzedają energię elektryczną i gaz. W Polsce nie została do tej pory rozpowszechniona, choć największe polskie grupy energetyczne coraz częściej deklarują chęć sprzedaży gazu. Pierwszą spółką, która faktycznie wprowadziła taryfę dual fuel w 2012 roku jest DUON Marketing and Trading SA.Według styczniowego raportu prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, liczba zmian sprzedawcy gazu systematycznie rośnie. W ciągu roku zwiększyła się dwukrotnie, a 85 procent zmieniających w II półroczu 2013 roku wybrało wybrało ofertę gdańskiej spółki DUON.– Jednym z czynników przewagi rynkowej DUON jest możliwość wyboru taryfy dual fuel. Blisko połowa odbiorców podpisujących z nami umowę gazową zdecydowała się równocześnie także na zakup energii elektrycznej. Łączna wartość kontraktów dual fuel

Wypadkową liberalizacji rynku energii w Polsce jest tzw. oferta dual fuel, umożliwiająca odbiorcy zakup prądu i gazu od tego samego sprzedawcy. DUON, który jako pierwszy w Polsce wprowadził to rozwiązanie prognozuje jego rozwój.

<

p>Dual fuel to oferta, w ramach której przedsiębiorstwa energetyczne równolegle sprzedają energię elektryczną i gaz. W Polsce nie została do tej pory rozpowszechniona, choć największe polskie grupy energetyczne coraz częściej deklarują chęć sprzedaży gazu. Pierwszą spółką, która faktycznie wprowadziła taryfę dual fuel w 2012 roku jest DUON Marketing and Trading SA.

Według styczniowego raportu prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, liczba zmian sprzedawcy gazu systematycznie rośnie. W ciągu roku zwiększyła się dwukrotnie, a 85 procent zmieniających w II półroczu 2013 roku wybrało wybrało ofertę gdańskiej spółki DUON.

? Jednym z czynników przewagi rynkowej DUON jest możliwość wyboru taryfy dual fuel. Blisko połowa odbiorców podpisujących z nami umowę gazową zdecydowała się równocześnie także na zakup energii elektrycznej. Łączna wartość kontraktów dual fuel świadczonych przez DUON to obecnie ponad 50 milionów złotych i spodziewamy się dalszego wzrostu ? mówi Krzysztof Noga, Prezes Zarządu DUON Marketing and Trading SA.

Oszczędności do 20 procent

Z perspektywy klienta dual fuel to realna oszczędność pieniędzy i czasu. Kupując dwa produkty u jednego sprzedawcy może liczyć na większy rabat oraz uproszczoną formę rozliczeń czy kontaktu ze sprzedawcą w ramach jednej firmy.

? Rola DUON nie ogranicza się tylko do sprzedaży tańszego gazu czy energii, ale również doradztwa. Dokładnie analizujemy specyfikę zużycia gazu i energii, służąc odbiorcom pomocą także w zakresie opłat za dystrybucję, dzięki czemu mogą zaoszczędzić dodatkowo blisko 20 procent wcześniej ponoszonych kosztów ? wyjaśnia Krzysztof Noga.

Konkurencja w branży energii elektrycznej jest coraz większa, zaś sprzedawcy gazu również nie pozostają w tyle, korzystając z przychylnych przepisów uwalniających rynek. Wydaje się więc, że największe spółki obrotu energią zwrócą się w najbliższym czasie w stronę dual fuel.

A to już wiesz?  Słupsk: Instalacja liczników zdalnego odczytu u klientów biznesowych przekroczyła półmetek

DUON to wiodący niezależny sprzedawca gazu ziemnego i energii elektrycznej. Jedna z najszybciej rozwijających się spółek obrotu w Polsce. Początki firmy sięgają 2000 roku, zaś obecna forma ? Grupa DUON S.A. ? funkcjonuje od 2012 roku, z powodzeniem zdobywając rynek sprzedaży energii i gazu.

DUON posiada własną infrastrukturę służącą dostawom gazu, pozyskiwanego zarówno z Polski, jak i zagranicy. Do ponad 400 km gazociągów Grupy jest przyłączone niemal 4000 klientów. W ramach segmentu obrotu Grupa DUON sprzedaje gaz ziemny i energię elektryczną odbiorcom końcowym na zasadzie Third Party Access.

Źródło DUON. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy